Alavuden Ns
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
1969
- ...
- 13.12. Olavi Ero solistiyhtyeineen, Mikael Martin
- 27.12. Flying Disco -70, Erkki Tapanin yhtye, Martti Peltola
- 31.12. Esa Lehtinen yhtyeineen, Pertti Tulijoki ja Arto Mäkinen, Defiers
- 3.1. Alpo Pohja yhtyeineen, Markku Göös, Eero Mero
1970
- 5.1. Tapani Kansa, Pepe Willberg ja Paradise
- 10.1. Hannu Hietikko yhtyeineen, Tapio Tammilehto
- ?
- 24.1. Lauri Lassilan yhtye
- 31.1. Alwari Tuohitorvi, Raimo Artikainen yhtyeineen
- 7.2. Juhani Korjus yhtyeineen, Seija Simola
- 14.2. Danny, Kisu ja Uniset
- 21.2. Esko Majaniemi yhtyeineen, Defiers
- 28.2. Tango-pojat
- 7.3. Markku Aro yhtyeineen
- 14.3. Erkki Mäkynen, Simon Scott, Wat 69
- 21.3. Jouko ja Kosti
- ?
- 4.4. Pauli Moisio yhtyeineen, Mauno Göös
- 11.4.Matti Vainio yhtyeineen. Anttu ja Kari, David Weeraratne (Ceylon), Matti Kiviluoman kvartetti
- 18.4. Anita ja Reijo Almin yhtye, Anne-Hannele, Tasavallan presidentti
- kesätauko
- 3.10. Kristian, Tango-pojat
- 10.10. Alpo Pohja yhtyeineen, Esa Lehtinen, Pastori Pohjalainen & Defiers
- 17.10. Unto Satoranta yhtyeineen
- 24.10. Tapani Kansa
- 30.10. Markus yhtyeineen. Alwari Tuohitorvi, Ant Markus ja Arto Mäkinen, taikuri Al Dante
- 7.11. Hannu Hietikko, Kalle Kiwes Blues Band
- 14.11. Kirka & Islanders
- 28.11. Erkki Tapanin yhtye, Atomirenki
- 5.12. Pertti Niemi yhtyeineen solistina Anelma Berg, Kisu ja Uniset
- 12.12. Martti Peltolan yhtye, Pepe Willberg & Paradise
- ?
- 31.12. Iskelmä-pojat, Francis Looby & Kalevala
1971
- 2.1. Ant Markus, Arto Mäkinen, Alwari Tuohitorvi
- 5.1. Katri Helene & Musta pörssi
- 9.1. Lauri Lassila, Wat 69
- 16.1. Erki Mäkynen, Ernos
- 23.1. Alpo Pohja yhtyeineen, Markku Göös, FBG
- 30.1. Star-Boys, Mike Warnes & Defiers
- 6.2. Super-Harri & Aquila, Henry Ketolan yhtye
- 13.2. Ilpo Karisen yhtye, Kalle Kiwes Blues Band
- 20.2. The Renegades (UK), Matti Välimäki, Matthews
- 27.2. Markku Aro, Taisto Aholan yhtye
- 6.3. Lasse Laine, Gravestones
- 13.3. Raimons, Kirka & Islanders
- 27.3. Orvo Kosken yhtye, Waterloo
- 30.3. Martti Peltola, alkuillan solistivieraana Irwin Goodman, Elonkorjuu
- 3.4. Esko Ala-Sihdon yhtye solistina Jorma Olavi, Wigwam
- ?
- 17.4. Pekka Niemi yhtyeineen, Isoviha
- 24.4. Harri Mikael, Wat 69, Alwari Tuohitorvi
- kesätauko
- 2.10. Taisto Tammi, Atomirenki
- 9.10. Apostolit, Lauri Lassila, Kalle Kiwes Blues Band
- 16.10. Ossi Ahlapuro, Sympatia, Wat 69
- 23.10. Onni Toivola, Isku-pojat
- 30.10. Alwari Tuohitorvi, Ant Markus
- 6.11. Pyhäinpäivän bingoa
- 13.11. Juhani "Herttua" Kotajärvi yhtyeineen
- 20.11. Pentti Oskari Kangas
- 27.11. Komplex solisteina Anelma Berg ja Pertti Niemi, Albatross solistina Kalle Oravala
- 4.12. Onni Toivola, Aarne Mäki yhtyeineen
- 5.12. FBG, Orvo Koski, Ernos
- 11.12. Eino Grön yhtyeineen
- ?
- 26.12. Unto Kotilainen, Simon Scott, Ilkka Hemming
- 31.12. Lasse Julin yhtyeineen solistina Jarmo Puustinen, Alwari Tuohitorvi, Wat 69
1972
- 1.1. Markku Suominen, Monopoli yhtye
- 5.1. Mikael ja Kari Koskelan Barbaarit
- 8.1. Suikkis, Wigwam
- 15.1. E.T.-Sextet ja Mia, Yellow
- 22.1. Eino Luostari yhtyeineen solistina Pauli Ekoluoma, taikuri Al Dantte
- 29..1. Hannu Hietikko ja Aippe, Muska Babitzin ja Orpheus
- 5.2. Pekka Niemi yhtyeineen, Tasavallan presidentti
- 12..2. Panama solisteina Onni Toivola ja Kari Aarnio
- 19.2. Iskelmäpojat solisteina Hilkka Korpisaari ja Eino Ahonen, Kalevala
- 26.2. Hanski ja Wernerit, Apostolit
- 4.3. Markku Göös, Pastori Pohjalainen & Defiers
- 11.3. Aquarius, Semites, Alwari Tuohitorvi ja Rale Koivisto
- 18.3. Martti Siiriäinen, Unto Haapa-Aho yhtyeineen
- 25.3. Tapani Hakala yhtyeineen, 7-miehinen Orient Express
- 2.4. Pepe & Paradise, Jorma Kalevi
- 8.4. Martti Peltola yhtyeineen, Waterloo
- 15.4. Tammer Fox solistina Nipa Vuorenmaa
- 22.4. Ant Markus ja Arto Mäkinen, Apostolit, Wat 69
- 29.4. Harri Mikael, Wigwam
- kesätauko
- 7.10. Ant Markus solisteineen, Alwari Tuohitorvi
- 14.10. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 21.10. Tanssiyhtye Dallape solistina Kalevi Korpi
- 28.10. Hannu Hietikko+Aippe, Woodoo
- 11.11. Markus & yhtye Kotkat
- 18.11. Kirka & Islanders
- 25.11. Pertti Niemi yhtyeineen, Anelma Berg, Rockressio
- 2.12. Juha Matti, Kalevala
- 9.12. Pauli Räsänen yhtyeineen toisena solistina Pauli Lehtola
- 16.12. Sympatia, solistina Erkki Korpiaho, Super-Suikkis
- 26.12. Unto Kotilainen solistina Simon Scott
1973
- 15.1. E.T.-Sextet ja Mia, Yellow
- 20.1. Danny & Lady in Finland
- 27.1. Oiva Lampinen, Ami & Olli, Magyar
- 10.2. Panama solistina Kari Aarnio, Kalevi Mäen humppayhtye
- 17.2. Fredi ja Mustat enkelit
- 24.2. Lauri Lassila sekä Masa ja Alpo, Defiers & Pastori Pohjalainen
- 3.3. Vesa Enne, Timo Tervo, Leif Kiviharju & Karma, Nummisuutarit
- 6.3. Wigwam, S.P. Insect
- 17.3. Semites solistina Tapani Lehto, Lemon
- 24.3. 6-miehinen humppayhtye Tulipunaruusut, Onni Toivola
- 31.3. Juha Matin yhtye, Star-Boys
- 7.4. Pepe & Paradise
- 14.4. Eino Rajalakson yhtye solistina Toivo Metsoila
- ?
- 28.4. Petri & Pettersson Brass
- kesätauko
- 6.10. Alwari Tuohitorvi, Matthews + Rale Koivisto, Justus
- 13.10. Eino Rajalakson yhtye ja Veijo Perälä
- 14.10.Tasavallan Presidentti ja Kukka Tolonen
- 20.10. Kisu ja Uniset, Hannu Hietikko
- 27.10. Hanski ja Wernerit, Rauli Badding Somerjoki
- 10.11. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 17.11. Ant Markus, Team yhtye
- 24.11. Pertti Niemi Komplex
- 1.12. Pepe & Paradise
- 15.12. Kirka ja Islanders
- 12.12. Juha Matin yhtye
- 26.12. Unto Kotilainen yhtyeineen, Simon Scott
- 29.12. Ernos, E.T.-Sextet, Raimo Inkinen & Täysikäsi, Hannu Laine ja Mustat kissat
1974
- 5.1. Harri Mikael
- 11.1. Muska ja Dot Dogs
- 12.1. Eino Rajalakso solisteina Reijo Perälä ja Aarre Ylinen
1993
- 8.10 Klamydia
- 29.10. Yö
- 27.11. Dingo
- 11.12. Neljä ruusua
1994
- 29.1. Miisa
- 4.2. Arja Koriseva & Fortuna
- 11.2. Hausmylly