Karhun urheilutalo

Listaus vasta koontivaiheessa.... koonti: Latvis

1969

  • ...
  • 13.12. Eino Grön
  • 20.12. Matti Vainio
  • 31.12. Matti Heinivahon ja Keijo Mäenpään orkesterit

1970

  • 3.1. Kullervo Jylhä solistina Esko Alanen
  • 5.1. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
  • 10.1. Erkki Tapanin yhtye, vierailevana solistina Sammy Babitsin
  • 17.1. Veikko Lavi, toisena solistina Leena Kaitera
  • 24.1. Isku-pojat
  • 31.1. Anita Hirvonen
  • 7.2. Lauri Lassila yhtyeineen solisteina myös Masa & Janne
  • 14.2. Ilpo Karisen yhtye solisteina Erkki ja Jussi, Raimo Artikainen solisteineen
  • 21.2. Markku Tuurin 10-henkinen superyhtye, 4 laulusolistia
  • 28.2. Lasse Laakso
  • 7.3. Kullervo Jylhä solistina Esko Alanen
  • 14.3. Hesattaret
  • 21.3. Martti Peltola yhtyeineen, Henry Ketola yhtyeineen solistina Seppo Koskela
  • 29.3. Berit yhtyeineen
  • 4.4. Risto Oja-Lipasti, Alpo Juvonen, Seppo Kallio, Hannu Pelto-Aho, Rauli Oja-Lipasti, Risto Savela
  • 11.4. Harri Haka yhtyeineen
  • 18.4. Matti Hyvönen yhtyeineen
  • 25.4. Olavi Ero, Omat pojat ja Mikael Martin (kauden päättäjäiset)
  • 26.9. Painitanssit, Kalevi Mäen yhtye
  • 10.10. Eija Merilä yhtyeineen, Aki Mäkelän yhtye
  • 17.10. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen
  • 24.10.?
  • 30.10. Johnny & Frankies
  • 31.10. Esa Lehtisen laulava solistiyhtye
  • 7.11. Matti Hyvönen ja Äestäjät
  • 14.11. Kullervo Jylhä solistina Pauli Ekoluoma
  • 21.11. Hannu Hietikon yhtye solistina Orvo Koski
  • 28.11. Star-Boys solistinaan Veijo Perälä. Alkuillan solistina Jorma Kalevi
  • 5.12. Ilpo Karinen solisteina Jukka Uusikylä, Erkki ja Jussi
  • 12.12. Isku-Pojat solisteineen, Gitta
  • 19.12.Taisto Ahola
  • 26.12. Olavi Ero Presents Arvo Aabrahami & Co Richard
  • 31.12. Rauno Hänninen, Harri Haka, Harri Mikael

1971

  • 2.1. Martti Peltolan 5-miehinen yhtye, Seppo Hakala
  • 9.1. Henry Ketolan yhtye solisteina Tarja Nikkola ja Seppo Koskela
  • 16.1. Lauri Lassila
  • 23.1. Esko Könönen yhtyeineen solistina Gitta Kangas ja Seppo Saarni
  • 30.1. Pekka Niemi
  • 6.2. Juhani Mäen yhtye
  • 13.2. Eki Hakalan yhtye
  • 20.2. Matti Vainio yhtyeineen
  • 27.2. Kullervo Jylhä
  • 6.3. Jorma Kalevi yhtyeineen, Sepe ja Juveliinit
  • 13.3. Taistelevat metsot, Raimo Inkinen
  • 20.3. E.T.-Sextet lisäsolistina Mia
  • 27.3. Lasse Laine solistina Mauri Puro
  • 3.4. Eino Valtanen
  • 11.4. ?
  • 17.4. Star-Boys solistina Veijo Perälä
  • 24.4. Orvo Koski ja Leo Markus (kauden päätös)
  • 9.10. Ilpo Karinen, Pauli Räsänen
  • 16.10 ?
  • 23.10. Olli Niemisen orkesteri, Paula Koivuniemi
  • 30.10. ?
  • 6.11. ?
  • 13.11. Hanski ja Wernerit
  • 20.11. Martti Peltola
  • 27.11. ?
  • 4.12. Toke Hariola, Harri Mikael
  • 11.12. ?
  • 18.12. Ilko Karinen laulusolisteineen
  • 26.12. Vesa Kilpinen ja Ali Snellmanin yhtye sekä Rauno Hänninen solisteina Harri Haka ja Keijo Minerva
  • 31.12. Iiris Keinänen, Matti Heinivaho

1972

  • 15.1. ?
  • 22.1. E.T. Sextet & Mia, Orvo Koski
  • 29.1. ?
  • 5.2. Ossi Ahlapuro Sympatia solistina Erkki Korpiaho
  • 12.2. Lauri Lassila solisteina Alpo ja Masa, Eloise Group solistina Juhani Harju
  • 19.2. Esko Ala-Sihto solistina Jorma Olavi sekä Albatross
  • 26.2. ?
  • 4.3. Taisto Tammi
  • 11.3. Esko Ala-Sihto solistina Jorma Olavi, Harri Mikael
  • 18.3. Ilpo Karinen solisteina Raine Vuori, Erkki ja Jussi, Martti Peltolan yhtye
  • 25.3. Aila Heikkilä yhtyeineen
  • 2.4. Seppo Hakala, Star-Boys
  • 8.4. Lauri Lassila solisteina Alpo & Masa
  • 15.4. Jorma Kalevi, Alwari Tuohitorvi
  • 22.4. Markku Tuuri, Hanski & Wernerit
  • 7.10. Pentti Lasanen yhtyeineen, Juha Matti yhtyeineen (ent. Orvo Koski)
  • 14.10. Ilpo Karinen, Hanski & Wernerit
  • 21.10. Ossi Ahlapuro ja Ali Snellmanmin yhtye, Vesa Kilpinen
  • 28.10. Erkki Liikanen ja Aikapommi
  • 11.11. Lauri Lassila yhtyeineen solisteina Masa ja Alpo
  • 18.11. Unto Kotilainen solistina Simon Scott
  • 25.11. Kisu ja Uniset, Martti Peltola
  • 2.12. Ant Markus solistina Pertti Kari
  • 9.12. Eija Merilä orkestereineen
  • 16.12. Eloise
  • 23.12. Reijo Kangas yhtyeineen solistina Tapio Valli
  • 26.12. Paula Koivuniemi yhtyeineen
  • 30.12. Lauri Lassila yhtyeineen solisteina Alpo ja Masa
  • 31.12. Matti Heinivaho yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen

1973

  • 13.1. Markku Tuuri valioyhtyeineen
  • 20.1. Pekka Niemi
  • 27.1. Ritva Rantala yhtyeineen
  • 3.2. Ilpo Karinen
  • 10.2. Juhani "Herttua" Kotajärvi
  • 17.2. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 24.2. Pekka Niemen yhtye
  • 2.3.?
  • 10.3. Tapio Tammilehto yhtyeineen
  • 17.3. Markku Tuurin yhtye
  • 24.3. Toke Hariola
  • 31.3. Reijo Kangas sekä Ali Snellman ja Vesa Kilpinen yhtyeineen
  • 7.4. Eino Grön
  • 14.4. Lauri Lassila yhtyeineen, Alfies
  • 22.4. Seppo Hakala (kauden päättäjäiset)
  • 20.10. Esko Nummisuutari, Defiers (Pastori Pohjalainen ja Pekka Pajula (Hair-musikaalista))
  • 27.10. Eino Valtanen
  • 2.11. ? (pyhäinpäivä)
  • 3.11. Paavo ja Humppapojat
  • 10.11. Lauri Lassila, Reijo Kangas
  • 17.11. Ilpo Karisen yhtye
  • 24.11. Harri Mikael, E.T.-Sextet
  • 1.12. Jarkko Lehti
  • 8.12.?
  • 15.12. Unto Satoranta yhtyeineen
  • 22.12. Hannu Laine, Ristilukki
  • 26.12. Risto Oja-Lipasti, Face
  • 29.12. Martti Peltola
  • 31.12. Ilpo Karinen, Kosmos

1974

  • 5.1. Lauri Lassilan yhtye
  • 11.1. Markku Tuuri
  • 12.1. Fredi ja Mustat enkelit