Karhunniemen Kasino / Kauhajoen Kasino

Listaus vasta koontivaiheessa.... koonti: Latvis

1970

  • 2.5. Hällä-Humppa solistina Margit Pasanen
  • 9.5. ?
  • 16.5. Kristiina Hautala yhtyeineen, Ilpo Mustosen yhtye solistina Eerik
  • 17.5. Hannu Hietikko yhtyeineen, Seppo Niemisen yhtye solisteina Kalevi Aalto ja Matti Lehti
  • 23.5. Taisto Aholan yhtye solistina Gitta
  • 30.5. Kari Purhonen, Varjot
  • 6.6. Erkki Tapanin yhtye, Tauno Kiviahon yhtye, Anttu ja Kari
  • 13.6. Kullervo Jylhä solistina Esko Alanen, Missityttö Elsi Koivisto
  • 19.6. Henry Ketolan yhtye solistina Seppo Koskela
  • 20.6. Katri Helena
  • 27.6. ?
  • 4.7. Eino Valtanen yhtyeineen
  • 11.7. Markku Tuurin yhtye
  • 18.7. Safari -70 Show: Olavi Eero, Seidat, Mikael Martin, Omat-Pojat. Lisäksi Matti Vainio ja Isku-pojat solisteineen
  • 25.7. Lauri Lassila solisteina Masa & Jonne
  • 1.8. Lasse Laakso yhtyeineen. Loppuillan solistina Kari Kuuva
  • 8.8. Ilpo Karinen, 3-solistia mm. Jukka Uusikylä
  • 15.8. Robin ja Robbarit
  • 22.8. Erkki Mäkynen laulusolistina Tarja Luoma
  • 29.8. Lasse Laine yhtyeineen laulusolistina Mauri Puro
  • 5.9. ?
  • 12.9. Kari Larne ja Tapio Honkasen orkesteri
  • 19.9. Tango-Pojat ja Markku Tuuri
  • 26.9. Peter yhtyeineen (painitanssit urheilutalolla Kalevi Mäen yhtye)
  • 3.10. Kai Hyttinen yhtyeineen (kauden päätös)

1971

  • 30.4. Jari Lappalainen yhtyeineen, Harri Mikael
  • 1.5. Markku Aro, Topi Pohja solistina Ilkka Äikäs
  • 8.5. Matti Välimäen yhtye solisteina Jouko Iikkola ja Käntty, Ynjämi yhtyeineen
  • 15.5. Olli Niemisen orkesteri, Paula Koivuniemi
  • 22.5. ?
  • 29.5. Martti Peltolan yhtye, Sepe ja Juveliinit
  • 30.5. Henry Ketolan yhtye, Esko Ala-Sihto solistinaan Jorma Olavi
  • 5.6. Pasi Kaunisto
  • 12.6. Star Boys solistina Jaakko Alanko. Vierailevana solistina Gitta
  • 16.9. Woltters solistina Veijo Ullakko, Orvo Kosken yhtye solistina Tarja Luoma
  • 25.6. ? (juhannus)
  • 3.7. Esko Ala-Sihdon yhtye solistina Jorma Olavi, Lauri Lassilan yhtye solistina Masa & Alpo
  • 10.7. Pekka Niemi
  • 17.7. Tapio Honkasen orkesteri & Kari Larne Group, Henry Ketolan yhtye
  • 24.7. Jorma Kalevi & Markku Tuuri yhtyeineen
  • 31.7. Orvo Koski solistina Tarja Luoma, Kari Kuuva
  • 7.8. Ilpo Karisen yhtye, Jukka Uusikylä, Erkki & Jussi, Eloise
  • 14.8. Harri Mikael, Pentti Kunnarin yhtye solistina Sakari Koivistoinen
  • 15.8. Jorma Käkelän Hymy-yhtye
  • 21.8. E.T.-Sextet & Mia, Eki Hakalan yhtye
  • 28.8. Ossi Ahlapuro, Sympatia, Aleksi, Sepe ja Juveliinit
  • 4.9. Esko Ala-Sihto yhtyeineen solistina Jorma Olavi. Vierailevana solistina Martti Garam
  • 11.9. Pekka Niemi
  • 18.9. Juhani Herttua Kotajärvi ja Karhukopla, Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
  • 25.9. Markku Tuuri ja Orvo Koski orkestereineen
  • 2.10. Rauno Hänninen solisteina Harri Haka, Keijo Minerva, Ynjämi Ylipaine

1972

  • 29.4. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä, Orvo Kosken yhtye
  • 30.4. Pentti Lasanen, Mia & E.T. - Sextet
  • 6.5. Toke Hariola solistina Inga-Lill
  • 20.5.?
  • 27.5. Star-Boys, Hannu Hietikko ja Aippe
  • 3.6. Harry Aaltonen yhtyeineen solistina Eugen Malmsten, Woltters
  • 10.6. Pentti Kunnari, Mia & E.T. - Sextet
  • 17.6. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemen yhtye
  • 24.6. Juhannus
  • 1.7. Reijo Taipale yhtyeineen
  • 8.7. Jorma Kalevi, Elonkorjuu, Seppo Vanhala
  • 15.7. Markku Tuurin yhtye, Lauri Lassilan yhtye
  • 22.7. Kari Purhonen yhtyeineen
  • 29.7. Martti Peltola, Wat 69
  • 5.8. Jouko ja Kosti yhtyeineen
  • 12.8. Hanski & Vernerit, Alwari Tuohitorvi
  • 19.8. Kirka Kauhushow: Madrocks and Finnishmen, Jasmine, Beatrice, Islanders, Waterloo, K.J. Tiitinen, tanssiryhmä Devil Sisters
  • 26.8. Carola, Sympatia, Erkki Korpiaho
  • 2.9. Martti Peltola, Star-Boys
  • 9.9. Oiva Lampinen
  • 16.9. Juhani "Herttua" Kotajärvi ja Karhukopla
  • 23.9. Harri Mikael, Eloise Group
  • 30.9. Kristian yhtyeineen, Esko Ala-Sihto solistinaan Jorma Olavi

1973

  • 28.4. Raimo Inkinen yhtyeineen, Heikki Yli-Pentilän yhtye. Laulusolisteina Simo ja Heikki
  • 5.5. Markku Tuurin yhtye, Eloise Group
  • 12.5. Koivistolaiset, Hanski & Wernerit
  • 19.5. Eija Merilän yhtye, Vesa Heikki yhtyeineen
  • 25.5. Ilpo Karisen yhtye, Martti Peltola yhtyeineen
  • 26.5. Gugi, Arto Vilkko ja Nenä-yhtye, Harri Mikael
  • 2.6. Eino Valtanen yhtyeineen, Woltters
  • 8.6. Pirjo Laitila & Finlandia, Face-yhtye
  • 9.6. Jorma Kalevi ja Lauri Lassila yhtyeineen
  • 16.6. Reija Kangas ja Hannu Laine yhtyeineen
  • 23.6. Juhani "Herttua" Kotajärvi ja Unto Satoranta (Juhannustanssit)
  • 30.6. Ant Markus, Kullervo Jylhä
  • 7.7. Arto Sotavalta ja Tarantella, Seppo Hakala yhtyeineen
  • 14.7. Kristian ja Mielikummitus, Ilpo Karinen yhtyeineen
  • 21.7. Alfies ja Pirjo, Reijo Kangas yhtyeineen
  • 28.7. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemen yhtye, Vesa Heikin yhtye
  • 4.8. Markku Tuuri ja Pekka Niemi yhtyeineen
  • 11.8. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
  • 18.8. Jorma Kalevi ja Hannu Hietikko yhtyeineen
  • 25.8. Toke Hariola, H. Yli-Pentilän yhtye
  • 1.9. Risto Oja-Lipastin ja Matti Välimäen yhtye. Solisteina Jouko ja Käntty
  • 8.9. Tapio Tammilehto, Grafit-yhtye
  • 15.9. Hannu Laine ja Oiva Lampinen yhtyeineen
  • 22.9. Ilpo Karinen, Ant Markus yhtyeineen
  • 29.9. Koivistolaiset, E.T.-Sextet

1993

  • 16.7. Korsuorkesteri Tiltu, Eino Luostarin yhtye solistina Päivi Luoma
  • 17.7. Hausmylly
  • 24.7. Samba Show: Manga Rosa, Papagaio, Roseida, Manic Toys
  • 6.8. Tulipunaruusut, Pepe Ehnroth, Raimo Erkinheimon orkesteri
  • 7.8. Lapinlahden linnut, Standfest in the Faith Johnson (GER), Avanger
  • 20.8. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat, Granada
  • 21.8. Murkulat
  • 28.8. Ressu Redford
  • 3.9. Arja Koriseva, Fortuna, Siesta
  • 4.9. Popeda
  • 11.9. Hausmylly
  • 18.9. Miljoonasade, Rankat ankat
  • 25.9. Suurlähettiläät

1994

  • 30.4. Indiana, Raggars
  • 7.5. Let's Eppelin
  • 21.5. Manic Toys
  • 28.5. Garbo
  • 11.6. Symptoms of serious damage, Rankat ankat
  • 18.6. Eurooppa 3
  • 1.7. Kari Piironen, Alibi, Granada
  • 2.7. Hausmylly
  • 9.7. Salovaaran merirosvoradio, Lottotyttökilpailu
  • 15.7. Isto Hiltunen & Bolero, Asko Järvelän yhtye
  • 16.7. Dance Nation
  • 23.7. Pandora
  • 29.7. Risto Nevala ja Jarmo Tinkala, Solistiyhtye Keskiyö, Eino Luostari yhtyeineen
  • 30.7. Stormwing
  • 5.8. Teuvo Oinas & Kolibri, Panama
  • 6.8. Taikapeili
  • 12.8. Eino Grön & Estrada, Keijo Rahnasto & Erfox
  • 13.8. Suurlähettiläät