Kisaranta
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
Santeri Viinamäelle kiitokset Järviseudun Sanomien ilmoituksista.
ÄLÄ kopioi tietoja vaan linkitä sivulle. Kiitos.
1960
- 24.6. Juhannusvalvojaiset: Inkeri Ketola, Erkki Koivisto, Arne Frank solistina Titte Bonden (DK)
- 25.6. Ketola, Koivisto, Eero Väre yms., Humppa-veikot
- 9.7. Viihde-pojat
- 13.7. Blue Boys solistina Satu Elgland
- 14.7. Matti Heinivaho, Ritva Simuna ja Kingston kvintet
- 16.7. Eero Väre solistina Seija Virtanen
- 17.7. Eero Väre solistina Seija Virtanen
- 20.7. Kivijärven tangoyhtye solistina Satu Elgland
- 23.7. Blue-Boys solistina Ritva Kivijärvi
- 31.7. Alpo Antilan tangoyhtye
- 3.8. Armani
- 6.8. Pesosen yhtye
- 10.8. Pesosen yhtye solistina Tauno Kiviaho
- 13.8. Hermanos
- 14.8. Amarni
- 17.8. Kullervo Linna orkestereineen solistina Laila Kinnunen
- 20.8. Matti Alasen yhtye solistina Pekka Härkönen
- 27.8. Fagerströmin humppaorkesteri, Tippavaaran Äijä Oke Tuuri - Pekka Lipponen
- 28.8. Bo Björklund solistina Marja-Leena Agge, Tippavaaran Äijä Oke Tuuri - Pekka Lipponen
- 3.9. Paul Norrback yhtyeineen
- 11.9. Onnenpyörätanssit: Rauni Siren yhtyeineen solistina Eira Kataja
- 17.9. Onnenpyörätanssit: Matti Alasen yhtye
- 24.9. Onnenpyörätanssit: Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 1.10. Kauden päättäjäiset: Veiko Selvirannan kvintetti solistina Irma Louko
1961
- 30.4. Lasse Liemola
- 6.5. XX-kvartetti
- 10.5. Pienimäen tangoyhtye
- 20.5. Hermanos
- 21.5. Joppe Vuori tanssiorkestereineen, Niilo Tarvajärvi
- 22.5. Tammilehdon tangoyhtye
- 27.5. Jussi Alanko solisteineen
- 3.6. Kurt Lindqvist solistina Marja-Liisa Venäläinen
- 10.6. Väinö Takasen solistiyhtye
- 11.6. Asser Fagerströmin yhtye solisteina Eero Väre ja Inkeri Ketola
- 23.6. Lakeuden juhannustytön kruunaus, Vaasan naisvoimistelijat, Sune Nummela
- 24.6. Mauno Kuusisto, Esa Pakarinen, Eugen Malmsten, Eero Manner, Sune Nummela ym.
- 1.7. Toivo Vainion solistiyhtye solistina Raija Sääski
- 15.7. Sirkiän huuliharppu- ja havaijiorkesteri solistina Anci Nyström, 11-vuotias marmonikkamestari Raimo Sirkiä
- 22.7. Reino Malmisaaren solistiyhtye solistina Riitta Simuna
- 27.7. Gösta Arnold (SWE), Kivijärven tangoyhtye solistina Satu Elgland
- 5.8. Pentti Pitkämäen orkesteri solistina Maija-Leena Mäki
- 12.8. Esa Pakarinen, Eugen Malmsten, Eero Manner, Esan bändi, Blue-Boys
- 19.8. Esko Airikka, Rytmi-pojat solistina Pertti Turunen
- 20.8. Rytmi-pojat solistina Pertti Turunen
- 2.9. Matti Timberbacka yhtyeineen solistina Carita Johansson
- 9.9. Swingers solisteineen
- 16.9. Unto Mononen yhtyeineen solistina Hilkka Kyllikki
- 30.9. Kauden päättäjäiset: Långströmin tanssiorkesteri solistina Ilkka Rinne
1962
- 28.4. Jorma Salon yhtye, Kurikan rytmi
- 30.4. Rolf Kronqvist ja Helena Siltala
- 9.6. Asko Mäki, Bigi Lund (SWE)
- 10.6. Asko Mäki, Bigi Lund (SWE), Kisarannan neidon valinta mukana Miss Suomi 1962 Kaarina Leskinen
- 16.6. Viihde-pojat
- 22.6. Juhannusvalvojaiset: Olli Häme solistina Inger Quick, Matti Hyvönen, Tauno Kukkonen, Toini Kokkonen, akrobatiaesityksiä
- 23.6. Humppatanssit, Solmu Mäkelä, surmanajaja Esa Paltila
- 4.7. Humppa-veikot Kullervo Linnan johdolla solistina Pentti Tuomi
- 8.7. Talkootanssit
- 14.7. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 21.7. Amarni
- 29.7. All Star
- 4.8. Mertsi Lehtonen solistina Paula Jarkko
- 11.8. Sacy Sand ja Pentti Koski
- 12.8. Jorma Salon orkesteri
- 25.8. Jorma Salo yhtyeineen
- 1.9. Raimo Pihlajamaa solisteina Ragni Malmsten ja Pekka Härkönen
- 8.9. Kullervo Jylhä orkestereineen
- 22.9. Eero Kurjen yhtye
- 29.9. Kauden päättäjäiset: Jorma Salon yhtye
1963
- 30.4. Jorma Salo
- 17.5. The Adventures solistina Lenne Broberg (SWE)
- 22.5. Tammilehdon tangoyhtye
- 25.5. Seija Lampila ja Reino Lehtevä orkestereineen
- 1.6. Tuija Vienonen orkestereineen
- 8.6. Toivo Vainion solistiyhtye solistina Raija Sääski
- 15.6. Paavo Tiusanen solistina Reijo Kallio
- 21.6. Juhannusvalvojaiset: Brita Koivunen ja Eino Virtanen, Jorma Salo, The Scrafters
- 22.6. Brita Koivunen ja Eino Virtanen, Rytmi
- 4.7. Johnny Forsell yhtyeineen
- 13.7. Mauno Kuusisto, The Scrafters
- 19.7. Dallape solistina A. Aimo
- 24.7. Umberto Marcato orkestereineen (ITA)
- 3.8. Lasse Huurre yhtyeineen mukana mm. harmonikkamestari Arto Korela ja rumpukuningas Harri Väreluoto
- 10.8. Seinäjoen rytmi, Salando Quartet, Kaustisten purppurapelimannit
- 17.8. Laila Halme ja Raimo Ahosen orkesteri
- 24.8. Irmeli Mäkelä yhtyeineen
- 31.8. Jorma Salo
- 8.9. The Scrafters
- 14.9. Tammilehdon tangoyhtye
- 21.9. Savages, twist-tanssin taitokilpailut
- 6.10. Kauden päättäjäiset: Cubanera solistina Tuula Lehmuskenttä
1964
- 30.4. Jorma Salo yhtyeineen
- 6.5. Sacy Sand
- 17.5. Star-Boys
- 18.5. Reino Lehtelä ja Olavi Virta
- 24.5. Lahtisen tangoyhtye
- 31.5. Ragni Malmsten ja Erkki Karjalaisen yhtye
- 7.6. Asko Kallion yhtye
- 14.6. Tammilehdon tangoyhtye solistina Manuel El Toro (ESP)
- 19.6. Juhannusvalvojaiset: Jorma Salo yhtyeineen
- 20.6. Rauni Siren
- 1.7. Jam Session
- 5.7. Ala-Sihto yhtyeineen
- 8.7. Amor
- 19.7. Ari Lehtosen kvintetti
- 22.7. The Tramblers
- 2.8. Taisto Tammi ja Matti Mustosen orkesteri
- 15.8. Suuret kruunuhäät: Kaustisten purppurapelimannit, Eero Väre solistina Tutta Jew
- 19.8. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 26.8. Tammilehdon tangoyhtye
- 2.9. Erkinheimon yhtye
- 5.9. Star-Boys
- 16.9. Tango-pojat
1965
- 30.4. The Four Devils solistina Seppo Kupari, The Hottentots
- 9.5. Oiva Lampisen yhtye
- 26.5. Jaakko Untamo yhtyeineen, The Runaways
- 2.6. Tanssit
- 9.6. Granada
- 4.7. White Bears (SWE)
- 21.7. Granada
- 28.7. Eki Aron yhtye
- 4.8. Gubana Show (Kuuba)
- 11.8. Tango-pojat
- 18.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 22.8. Amor solistina Jorma Kalevi
- 25.8. The Hottentots
- 28.8. Kruunuhäät: Lasse Kossilan orkesteri, The Hottentots, kansanpelimannit Niilo ja Ahti Elgland
- 1.9. Luostarin tangoyhtye
- 8.9. Star-Boys
- 22.9. Lahtisen tangoyhtye
- 25.9. Jaakko Untamon yhtye
- 29.9. Kauden päättäjäiset: The Hottentots
1966
- 6.7. Olavi Luostarin tangoyhtye
- 13.7. Tanssit
- 15.7. Ville Laurilan tangoyhtye
- 20.7. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
- 27.7. Tango-pojat
- 3.8. Veka Järviö
- 10.8. Kalevi Sepän yhtye solistina Lauri Lassila
- 13.8. Elojuhla: Les Hottentots, Forte
- 17.8. Markku Tuuri orkestereineen
- 24.8. Raimo Järvenpään yhtye (ent. Amor)
- 31.8. Eija Merilä ja Seppo Rajalan yhtye
- 7.9. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
1967
- 3.5. Kauden avajaiset: Asko Kallion yhtye solistina Orvo Koski, Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
- 24.5. Ilpo Karinen solistina Jouko Kultti
- 31.5. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
- 7.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
- 14.6. Tango-pojat
- 5.7. Ville Laurilan yhtye
- 12.7. Mauno Kurjen yhtye
- 19.7. Isku-pojat solistina Raimo Artikainen
- 26.7. Les Hottentots solistina Oli Uusitupa
- 2.8. Markku Tuurin yhtye solistina Pekka Niemi
- 9.8. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 16.8. Erkki Mäkynen orkestereineen
- 23.8. Tango-pojat
- 30.8. Kauden päätäjäiset: Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
1968
- 30.4. Pentti Kunnarin yhtye
- 12.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
- 3.7. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
- 10.7. The Peasants
- 17.7. Lasse Laine solistina Lauri Laakso
- 24.7. Star-Boys solistina Veijo Perälä
- 31.7. Raimo Artikaisen yhtye
- 7.8. Markku Tuuri
- 14.8. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
- 21.8. Matti Välimäen yhtye solistina Jouko Iikkola
- 28.8. Kauden päättäjäiset: Pentti Kunnari yhtyeineen
1969
- 30.4. Pekka Niemi yhtyeineen, Ippo Mustonen solisteineen
- 28.5. Jouko ja Kosti, Lauri Lassilan yhtye
- 4.6. Pekka Niemi yhtyeineen
- 11.6. Pentti Kunnari
- 18.6. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
- 20.6. Veikko Kataja ja Ippo Mustonen
- 25.6. Ippo Mustonen
- 9.7. Asko Laukkonen
- 16.7. Pentti Kunnari
- 23.7. Risto Oja-Lipastin yhtye solistina Alpo Juvonen
- 30.7. Erkki Tapanin yhtye solistina Martti Peltola
- 6.8. Asko Laukkonen
- 13.8. Raimo Artikainen yhtyeineen
- 20.8. Ilpo Karisen yhtye solistinaan Jouko Kultti
- 27.8. Kauden päättäjäiset: Markku Tuurin yhtye solistina Orvo Koski, Ippo Mustosen yhtye
1970
- 6.5. Kauden avajaiset: Ippo Mustonen, vierailevana solistina Lasse Laakso
- 3.6. Erkki Tapani
- 10.6. Lauri Lassila
- 17.6. Pentti Kunnari
- 8.7. Ilpo Karinen
- 15.7. Pentti Kunnari
- 22.7. Risto Oja-Lipasti
- 25.7. Eino Luostari
- 29.7. Lasse Laine, Tapio Rautavaara
- 5.8. Alwari Tuohitorvi, Ippo Mustonen
- 8.8. Kullervo Jylhä
- 12.8. Henry Ketola yhtyeineen
- 19.8. Lauri Lassila yhtyeineen
- 26.8. Kauden päättäjäiset: Eerik, Ippo Mustonen, Orvo Koski, Markku Tuuri
1971
- 19.5. E.T. Sextet, Pekka Niemi, Ippo Mustonen
- 26.5. Harri Mikael
- 2.6. Eki Hakala yhtyeineen, Kalle Kiwes Blues Band
- 9.6. Henry Ketolan yhtye
- 16.6. Risto Oja-Lipasti, Orvo Koski
- 23.6. Mia & E.T. Sextet
- 30.6. Martti Peltola
- 7.7. Raimons
- 16.7. Aktiiva -71: Kalevala, Herennius Pontius, Pentti Kunnari & Sakari Koivistoinen, Eerik & Ippo Mustonen
- 17.7. Aktiiva -71: Wigwam, Rale & Matthews, Herennius Pontius, Lauri Lassila, Ippo Mustonen
- 18.7. Aktiiva -71: Erno Lindahl & Ernos
- 24.7. Heinärieha: Kalevi Mäen humppaorkesteri
- 28.7. Ilpo Karinen
- 31.7. Jussi Berg humppayhtyeineen solistina Olavi Soinila
- 4.8. Raimonds
- 11.8. Harri Mikael
- 18.8. Pekka Niemen yhtye
- 25.8. Kauden päättäjäiset: Mia & ET-Sextet
1972
- 10.5. Kauden avaus: Raimons
- 24.5. Lauri Lassilan yhtye
- 31.5. Mia & E.T.-Sextet
- 7.6. Watt 69
- 16.6. Pepe Willberg & Paradise
- 5.7. Mia & E.T.-Sextet
- 12.7. Risto Oja-Lipasti
- 19.7. Rexi ja Napoleon
- 26.7. Raine Vuori, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 3.8. Alwari Tuohitorvi solistina Rale Koivisto
- 9.8. Pentti Kunnarin yhtye
- 23.8. Kauden päättäjäiset: Hanski ja Wernerit
1973
- 30.4. Apostolit
- 4.5. Frederik & Dynamite Brass
- 11.5. Kisu & Uniset
- 18.5. Gugi, Arto Vilkko & Nenä-yhtye
- 25.5. Star-Boys
- 1.6. Made in Finland
- 8.6. Aikuisten tanssit: Kalevi Mäen humppayhtye
- 15.6. Dave & Mustang
- 22.6. Matti Konttisen humppayhtye
- 29.6. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 6.7. Einö Grön yhtyeineen muina solisteina Pauli Olavi Virta ja Jari Lappalainen, Pastori Pohjalainen & Defiers, hypnotisoija Black Devil
- 14.7. Unto Satoranta yhtyeineen
- 20.7. Johnny & Frankies
- 27.7. Aktiiva -73: Wigwam, Fredi ja Mustat enkelit
- 28.7. Aktiiva -73: Jorma Kalervo
- 29.7. Aktiiva -73: Kalevala, Lemon
- 3.8. Pepe & Paradise
- 10.8. Jussi & The Boys
- 11.8. Elorieha: Paavo ja Humppa-pojat
- 17.8. Kirka & Islanders
- 24.8. Kauden päättäjäiset: Karma
1974
- 17.5. Kauden avajaiset: Johnny & Frankies
- 24.5. Danny & Made in Finland
- 31.5. Arto Sotavalta yhtyeineen
- 7.6. Petri & Pettersson Brass
- 8.6. Star-Boys
- 14.6. Kisu & Uniset
- 28.6. Jussi & The Boys
- 21.6. Matti Konttinen yhtyeineen
- 4.7. Aktiiva -74: Jorma Kalervo ja Pelimannit
- 5.7. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 6.7. Aktiiva -74: Jorma Kalervo ja Pelimannit
- 12.7. Fredi yhtyeineen
- 19.7. Frederik & Dynamite Brass
- 20.7. Matti Kuoppamaa yhtyeineen solistina Matti Vainio
- 27.7. Musta Rudolf
- 2.8. Kosmos
- 3.8. Jorma Kalervo
- 9.8. Pepe & Paradise
- 10.8. Eki Hakala
- 16.8. Tapani Kansa yhtyeineen
- 23.8. Kauden päättäjäiset: Markku Aro & Locomotion
1975
- 16.5. Kauden avajaiset: Jukka Kuoppamäki
- 23.5. Frederik yhtyeineen
- 30.5. Markku Aro ja Locomotion
- 7.6. Star-Boys
- 20.6. Matti Konttisen yhtye solistina Pertti Vatka
- 28.6. Aktiiva -75: huvinäytelmä, operetti ja tanssia, Jorma Kalervo
- 5.7. Musta Rudolf solistina Jussi Reponen
- 19.7. Unto Satoranta yhtyeineen
- 26.7. Kameleon
- 2.8. Alpo Pellisen orkesteri
- 13.9. Star-Boys
1976
- 15.5. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 29.5. Star-Boys
- 5.6. Tangopojat
- 12.6. Alpo Pellisen yhtye
- 19.6. Saaren tangoyhtye, Tangopojat
- 25.6. Musta Rudolf, Jussi Roponen, Taisto Ahlgren
- 3.7. Star-Boys
- 10.7. Markku Tuuri yhtyeineen
- 17.7. Musta Rudolf solistina Jussi Roponen
- 7.8. Markku Tuuri yhtyeineen
- 14.8. Kalle Palonen
- 21.8. Elorieha: Alpo Pellisen yhtye
- 28.8. Lauri Lassilan yhtye
- 4.9. Pohjolan Dallape solistina Maila Kumpulainen
- 11.9. Kauden päättäjäiset: Star-Boys
1977
- 7.5. Kauden avajaiset: Raimo Erkinheimon yhtye
- 14.5. Reijo Kangas yhtyeineen
- 21.5. Alpo Pellisen yhtye
- 27.5. Mania-humppa
- 28.5. Tango-pojat
- 4.6. Markku Tuuri yhtyeineen
- 11.6. Matti Vainion yhtye
- 18.6. Musta Rudolf solistina Riitta
- 24.6. Martti Peltolan yhtye, Matti Välimäen yhtye solistina Jouko Ikkola. Illan solistina Jukka Raitanen
- 2.7. Satu & Systeemi
- 9.7. Pohjolan Dallape solistina Maila Kumpulainen
- 16.7. Teuvo Valo yhtyeineen
- 23.7. Juhamatti & Junnun kängi
- 30.7. Eino Luostarin yhtye solistina Pentti Nummi
- 6.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 13.8. Humppa-pojat
- 20.8. Matti Vainion yhtye
- 27.8. Musta Rudolf solistina Riitta
- 3.9. Kauden päättäjäiset: Reijo Kangas yhtyeineen
1978
- 13.5. Kauden avajaiset: Hannu Laineen yhtye solistina Antero Tiainen
- 27.5. Raimo Erkinheimon yhtye sekä Jari ja Jouni Hietala
- 3.6. Kari Koskelan yhtye
- 10.6. Matti Vainion yhtye solisteina Riku & Jamppa
- 17.6. Jussi Fischerin yhtye
- 23.6. Musta Rudolf solistina Riitta, Eino Luostarin yhtye
- 24.6. Tango-pojat
- 1.7. Radion lavalauantai: Kalevi Rothbergin yhtye, Anneli Saaristo, Kai Hyttinen, juontajana Klaus Thomasson
- 8.7. Satu & Systeemi
- 15.7. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 22.7. Mania humppayhtye
- 29.7. Tango-pojat
- 5.8. Olavi Anttilan yhtye solistina Reijo Tamminen
- 12.8. Eino Luostarin yhtye solistina Pentti Nummi
- 19.8. Musta Rudolf solistina Riitta
- 26.8. Lauri Lassilan yhtye
1979
- 2.6. Kauden avajaiset: Valio Rantakankaan yhtye
- 9.6. Kuusamo-humppa
- 16.6. Raimo Erkinheimon yhtye
- 22.6. Pentti Ilomäen humppayhtye solistina Erkki Mäkelä, Jussi Fischerin yhtye
- 23.6. Matti Vainio ja Riku & Jamppa
- 30.6. Antero Tiaisen yhtye
- 7.7. Pohjolan Dallape
- 14.7. Mania humppayhtye
- 21.7. Eino Luostarisen yhtye
- 28.7. Aikalisä, mukana myös Hietalan kaksoispojat
- 4.8. Hannu Hietikon yhtye
- 11.8. Ramona
- 18.8. Valio Rantakankaan yhtye
- 25.8. Ramona
- 1.9. Kauden päättäjäiset: Raimo Erkinheimon yhtye, Eino Luostarin yhtye
1980
- 24.5. Kauden avajaiset: Mania-humppa ja Hietalan veljekset
- 7.6. Aikalisä
- 20.6. Musta Rudolf, Jussi Fischer
- 5.7. Valio Rantakangas
- 12.7. Kuusamo-humppa
- 18.7. Kameleon
- 19.7. Merja Rantamäki
- 26.7. Aikalisä
- 2.8. Martti Vainion yhtye
- 9.8. ELF
- 16.8. Eino Luostari yhtyeineen
- 30.8. Kauden päättäjäiset: Raimo Erkinheimon yhtye sekä Hietalan veljekset
1981
- 6.6. Kauden avajaiset: Valio Rantakangas ja yhtye, Saarisen yhtye
- 19.6. Juhannusaaton tanssit: Tango-pojat, Martti Peltolan yhtye
- 4.7. Eino Luostarin yhtye
- 18.7. Veikko Tuomi Aikalisä yhtyeen solistina
- 25.7. Olavi Anttilan yhtye
- 1.8. Saarisen yhtye, Tapio Mäkisen yhtye
- 8.8. Jussi Fischer yhtyeineen
- 22.8. Kauden päättäjäiset: Vike Maunulan yhtye, Olavi Anttilan yhtye
1982
- 29.5. Eemeli, Raimo Erkinheimon yhtye
- 5.6. Eija Sinikka, Mania-yhtye
- 12.6. Risto Oja-Lipasti
- 19.6. Lasse & Luxus
- 25.6. Markku Lepistö & Teikarit, Martti Peltolan yhtye
- 3.7. Kalle Oravala yhtyeineen, vierailevana solistina Eila Pienimäki
- 17.7. Samba-karnevaalit: Cobacabana Sisters, Mr. Cannon, Valio Rantakangas yhtyeineen
- 24.7. Olavi Luostari solistinaan Tarja Lunnas, Olavi Anttila yhtyeineen
- 31.7. Vikke Maunolan yhtye, vierailevana solistina Veikko Tuomi
- 7.8. Taimo Löfin yhtye, Erkki Junkkarinen ja Erkki Friman
- 14.8. Kari Koskela yhtyeineen, Saarisen yhtye
- 21.8. Kauden päättäjäiset: Olavi Anttilan yhtye, vierailijana Hanurikerho
1983
- 21.5. Raimo Erkinheimon yhtye
- 4.6. Kalle Oravala yhtyeineen
- 11.6. Hannu Wacklin yhtye, tähtivieraana imitaattori Reijo Salminen
- 24.6. Eino Luostari yhtyeineen solistinaan Tarja Lunnas, Mauri Karin yhtye solisteina Aarre ja Unski
- 2.7. Antti Toralan yhtye, Alavi Anttilan yhtye solisteineen
- 9.7. Jussi Roponen ja Jarmo Ahlmanin yhtye
- 16.7. Henry Theel, Tango-Pojat solisteineen
- 23.7. Taimo Löfin yhtye solistina Pekka Huhtala
- 30.7. Kalevi Korpi, Kalle Oravalan yhtye, Esko Mäkisen orkesteri
- 6.8. Risto Oja-Lipastin yhtye solisteina Eino Valtanen ja Eija-Sinikka
- 13.8. Kike Elomaa -show, Martti Peltolan yhtye, Saarisen yhtye
- 27.8. Elorieha: Tango-Pojat solistina Matti Haapala
1984
- 26.5. Kauden avajaiset: Kalle Oravalan yhtye, Musta Rudolf
- 9.6. Pentti Niemi ja Odessa
- 22.6. Mauri Karin yhtye, Tango-pojat, Les Hottentots solistinaan Olli Uusitupa
- 30.6. Esko Mäkisen yhtye solistina Kari Rannila ja Erkki Korkiatupa, Vimpelin pelimannit johtajanaan Eemeli Mäkinen
- 14.7. Arttu Suuntala ja Antti Toralan yhtye
- 21.7. Juha Watt Vainio ja Raimo Erkinheimon yhtye
- 28.7. Oiva Lampisen yhtye solisteina Ami, Olli ja Juki
- 4.8. Vieno Kekkonen ja Mania-yhtye
- 11.8. Esa Niemitalo, Risto Oja-Lipastin yhtye
- 18.8. Teuvo Valo yhtyeineen, Olavi Anttilan yhtye
- 1.9. Sven Niemen yhtye
- 8.9. Olavi Anttilan yhtye
1985
- 25.5. Kauden avajaiset: Martti Siiriäinen ja Eino Luostarin yhtye
- 15.6. Pekka Himanka yhtyeineen
- 21.6. Mauri Karin yhtye, Eino Luostarin yhtye
- 29.6. Teuvo Valo
- 6.7. Lasse Kuusela, Jorma Juselius ja Mania-yhtye
- 13.7. Onni Toivola ja Alaska-yhtye, Taito Vainio
- 20.7. Raimo Erkinheimon yhtye
- 27.7. Seppo Hanski, Tango-pojat
- 3.8. Oiva Lampinen yhtyeineen solisteina Ami, Olli ja Juki
- 10.8. Pentti Saarisen yhtye, Esko Mäkisen yhtye
- 17.8. Antti Toralan yhtye
- 24.8. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 31.8. Olavi Anttilan yhtye
1986
- 7.6. Kauden avajaiset: Kalle Oravala yhtyeineen
- 20.6. Aarre Loukkolan yhtye, Musta Rudolf
- 5.7. Eino Luostarin yhtye
- 12.7. Mania-yhtye solisteineen
- 19.7. Raimo Erkinheimon yhtye
- 26.7. Karkelos-yhtye, Saarisen yhtye
- 9.8. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 16.8. Esko Mäkisen yhtye
- 23.8. Kauden päättäjäiset: Onni Toivola ja Alaska-yhtye
1987
- 6.6. Kauden avajaiset: Hannu Saksin yhtye
- 19.6. Antti Toralan yhtye, Aarre Loukolan yhtye
- 4.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 11.7. Mania-yhtye
- 18.7. Raimo Erkinheimon yhtye
- 25.7. Saarisen yhtye, Lasse & Luxus
- 1.8. Eino Luostarin yhtye solistina Harri Nuutinen
- 15.8. Kauden päättäjäiset: Onni Toivola ja Alaska-yhtye
1988
- 24.6. Jussi Fischerin yhtye, Esko Mäkisen yhtye
- 2.7. Martti Peltola yhtyeineen
- 9.7. Anita Hirvonen yhtyeineen
- 16.7. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 23.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 30.7. Mania-yhtye vierailevana solistina Juhani Markola
- 6.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 13.8. Eino Luostari yhtyeineen
- 20.8. Kauden päätäjäiset: Les Hottentots, The Sailors, The Rangers
1989
- 23.6. Seija Tuulikki yhtyeineen, Aarre Loukola yhtyeineen
- 1.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 8.7. Rainer Friman yhtyeineen
- 15.7. Mania-yhtye
- 22.7. Raimo Erkinheimon yhtye solistinaan Harri Nuutinen
- 29.7. Merja Rantamäki
- 5.8. Kalle Oravalan yhtye
- 12.8. Villiruusut & Vesa Pekka Salmela
1990
- 22.6. Aarre Loukolan yhtye, Reijo Tammisen yhtye
- 23.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa, Soile Kautiainen-Hietala, Kampes, Twist Quintet solisteineen
- 14.7. Vampes-yhtye, Twist Quintet solisteineen
- 20.7. Kari Salmelainen yhtyeineen
- 21.7. Anita Hirvonen yhtyeineen
- 28.7. Jussi Roponen yhtyeineen
- 4.8. Eila Torvela, Junnun Kängi
- 11.8. Eero Aven yhtyeineen
- 19.8. Eino Luostarin yhtye, Raimo Erkinheimon yhtye
- 25.8. Kauden päättäjäiset: Olavi Anttilan yhtye
1991
- 21.6. Eino Luostarin yhtye, Reijo Kankaan yhtye
- 6.7. Berit yhtyeineen
- 13.7. Taisto Saaresaho yhtyeineen
- 20.7. Aura Stenroth yhtyeineen
- 3.8. Dallape solistina Kosti Seppä, Joni Knausin yhtye
- 17.8. Risto Oja-Lipastin yhtye, Pentti Kunnarin yhtye
1992
- 19.6. Eino Luostarin yhtye, Reijo Kankaan yhtye
- 25.7. Jatta & Klaus Koivulan yhtye
- 15.8. Kauden päättäjäiset: Risto Oja-Lipastin yhtye, Raimo Erkinheimon yhtye
1993
- ?
1994
- 9.7. Tanssipaviljongin avajaiset: Asseri Alawire, A. Hietala Band, Les Hottentots, Soile Kautiainen-Hietala yhtyeineen, harmonikan maailmanmestari Kanadasta, Ippo Mustonen, Veikko Männikkö. Illan juontajana Jaakko Jekki Nygård
- 15.7. Juhamatti yhtyeineen
- 6.8. Tanssiorkesteri Boogies
- 27.8. Kauden päättäjäiset: Raimo Kantoniemi & Täysikuu
1995
- 23.6. Reijo Kallio, Rami Rampakan yhtye
- 1.7. Soile & Bumbers, erikoisvieraana Ippo Mustonen
- 15.7. Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
- 29.7. Veijo Sämppi & Taikayö
- 19.8. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat
1996
- 21.6. Jouni Raitio
- 6.7. Kurre, Teija Korkeamaa & Promenade
- 27.7. Tarja Ylitalo
- 10.8. Tutta Carpelan, Pekka Tapani & Corona
- 24.8. Matti Korkiala, Pentti Kunnari & Siepparit
1997
- 20.6. Eila Pienimäki, Jorma Kuukkula Team
- 5.7. Jaska Mäkynen yhtyeineen
- 12.7. Eija Ahvo ja Rea Mauranen Show, Reijo Tammisen yhtye
- 19.7. Hannu Kattilakoski & Mania, Lauri Tammela & Ivalon pelimannit, Duo Noora & Annika
- 26.7. Risto Nevala & Jarmo Tinkala, Tanssiorkesteri Erkinheimo
- 9.8. Oiva Lampinen & Balanssi
- 23.8. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat
- 30.8. Jouko & Kosti
1998
- ?
1999
- 25.6. Mika Pohjonen yhtyeineen
- 3.7. Kolibri, illan solistivieraana Kristiina Salo
- 17.7. Teuvo Oinas & Tanssikengät
- 24.7. T.T. Purontaka & Tähtitaivas
- 31.7. Kari Piiroinen & Caminito
- 14.8. Arja Havakka & Linnut
- 21.8. Järviradion lavalauantai: Les Hottentots, Sisuset, T.T. Mäki, Rami Rampakka, Mojo Men, Poplarit, Night Train
- 28.8. ?
2000
- 23.6. Mika Pohjonen yhtyeineen
- 8.7. Anna Eriksson & Frendit
- 22.7. Laredos
- 29.7. Tarja Lunnas & Rosso
- 12.8. Agents & Jorma Kääriäinen, Anne Mattila & Maestrot
- 26.8. T.T. Purontaka & Tähtitaivas
2001
- 22.6. Risto Nevala & Tanssiorkesteri Erkinheimo
- 30.6. Anna Eriksson & Frendit
- 6.7. Jari Sillanpää orkestereineen
- 21.7. Janne Tulkki & Pepito, Sirpa Jokinen & Kristall
- 28.7. Tiina Räsänen & Focus
- 11.8. Antti Huovila & Elysee, Carita Pennanen & Blue Fox
- 17.8. Agents & Jorma Kääriäinen, Anne Mattila & Maestrot
2002
- 21.6. Kirsi Ranto & Kesyttömät
- 29.6. A. Aallon Rytmoiorkesteri & Hitsin hitaat
- 5.7. Agents & Jorma Kääriäinen, Maestrot
- 20.7. Tarja Lunnas & Rosso
- 27.7. T.T. Purontaka & Tähtitaivas
- 3.8. Anna Eriksson & Frendit
- 10.8. Janne Tulkki & Tulinen sydän
- 24.8. Kaseva, Les Hottentots, Hitsin hitaat
2003
- 20.6. Mira Sunnari & Safir
- 28.6. Mira Kunnasluoto & Coralia, Olavi Anttilan yhtye
- 4.7. Frederik & Cafe Casablanca
- 19.7. Kaseva, Hitsin hitaat
- 26.7. Tarja Lunnas & Rosso
- 2.8. Janne Tulkkki & Tulinen sydän
- 9.8. Lasse Hoikka & Souvarit
- 29.8. Agents & Jorma Kääriäinen, Jarkko Yli-Sikkilä & Maestrot
- 13.9. Olavi Antilan yhtye solistina Aira Kontiainen
2004
- 11.6. Agents & Jorma Kääriäinen, Jarkko Yli-Sikkilä & Helmenkalastajat
- 25.6. Kari Hirvonen & Lumipallo
- 2.7. Saija Tuupanen, Kai Lääti & Tornados
- 17.7. Dimitri & Nalle Lehtonen Band
- 23.7. Yölintu, Jenni Mäkikalli & Jokerit
- 31.7. T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Mauno Henriks
- 7.8. Marita Taavitsainen, Aki Hietala & Koivu
- 21.8. Kaseva, Hitsin hitaat
2005
- 10.6. Yölintu & Simo Silmu, Jenni Mäkikalli & Jokerit
- 24.6. Tommi Soidinmäki & Lumipallo
- 1.7. Anneli Mattila & Mega
- 16.7. Kaija Pohjola ja Paratiisi
- 23.7. Lasse Hoikka & Souvarit
- 30.7. Johanna Debreczeni & Safir
- 6.8. Janne Tulkki & Tulinen sydän
- 19.8. Agents & Jorma Kääriäinen
2006
- 23.6. Saska Helmikallio & Lumipallo
- 1.7. Antti Ahopelto & Helmenkalastajat
- 15.7. Tommi Soidinmäki & Seinäruusut
- 22.7. Lasse Hoikka & Souvarit
- 29.7. Janne Tulkki & Tulinen sydän
- 18.8. Agents & Jorma Kääriäinen, Päivi Nieminen & Polar
- 26.8. Anne Mattila & Mistral
- 2.9. Mamba, Hitsin hitaat
2007
- 2.6. Kisaranta RokRok: The Surftones, Grand Discovery, Nome, Dead Black Asteroid
- 22.6. Marko Lämsä & Lumipallo
- 30.6. Antti Ahopelto & Helmenkalastajat
- 14.7. Korsuorkesteri
- 20.7. Kari Tapio ja Hänen orkesterinsa
- 28.7. Janne Tulkki & Tulinen sydän
- 4.8. Tommi Soidinmäki ja Seinäruusut
- 11.8. Eija Kantola & Omega
- 18.8. Mamba, Jarkko Yli-Sikkilä & Mustat kitarat
2008
- 20.6. Henri Stenroth & Select
- 28.6. Jenna Bågeberg & Fantasia
- 5.7. Johanna Pakonen & Omenapuu
- 19.7. Katri Helena & Petoman
- 26.7. Janne Tulkki & Tulinen sydän
- 8.8. Yö, Timo Luostari & Kilimanjaro
- 22.8. Kari Tapio ja Hänen orkesterinsa
2009
- 19.6. Jukka Hallikainen, Antti Ahopelto
- 26.6. Anne Mattila & Mistral
- 3.7. T.T. Purontaka & Tähtitaivas
- 17.7. Janne Tulkki
- 24.7. Marku Törmälä & FBI-Beat
- 31.7. Tomi Markola & Loistava Fernet
- 7.8. Anneli Mattila
2010
- 25.6. Antti Ahopelto & Voimaorkesteri
- 2.7. Pekkaniskan pojat
- 16.7. Teuvo Oinas & Kiintotähti
- 23.7. Juhamatti & Timangi
- 6.8. Varjokuva
2011
- 24.6. Anneli Mattila & VIP
- 5.8. Mustat enkelit, Cruel Ensemble
- 19.8. Antti Ahopelto & Voimaorkesteri
2012
- 22.6. Antti Ahopelto & Voimaorkesteri
- 13.7. Helmenkalastajat
- 27.7. Walkarit