Seppälän halli
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
HUOM! Älä kopioi huvipaikkojen esiintyjälistauksia yms. - linkitä sivulle ja mainitse lähde. Tiedot eivät ole itsestään tänne ilmestyneet vaan ovat vaatineet paljon aikaa ja vaivaa. Kiitos.
Selaa myös Seppälän talvipaikan ohjelmistotarjontaa
1964
- 30.4. Vappu. Uuden hallin avajaiset: Eino Grön
- 1.5. Eino Grön
- 6.5. Amor, Jorma Kalevi
- 8.5. Olavi Ero yhtyeineen solistina Helena Lahtinen
- 14.5. Raimo Rinne laulusolistina Ritva Laakkonen
- 16.5. Rauno Eskelinen solistina Anja Piipponen
- 17.5. Esa Karin yhtye
- 21.5. Star-Boys
- 23.5. Tango-pojat
- 28.5. Henry Theel, Kai Lind, Reijo Rajala, Chris and The Maverics (SWE), Tauno Suojasen show-orkesteri
- 30.5. Göran Melen solistina Sirkka Suojoki
- 4.6. Star-Boys solistinaan Seppo Sillanpää
- 6.6. Seppo Lax
- 11.6. Umberto Marcato
- 13.6. Mauno Kurki, Touko Takala, Leo Hinkkanen
- 18.6. Esa Kari yhtyeineen
- 20.6. Seppo Hakala yhtyeineen
- 25.6. The Tremblers (SWE), Kullervo Jylhä
- 27.6. Panama
- 2.7. Tango-pojat
- 4.7. Paul Witick ja E. Rinteen tangoyhtye, Huissin pelimannit
- 5.7. Jorma Salon yhtye, Huissin pelimannit
- 9.7. Huissin pelimannit, Yrjö Tammilehdon tangoyhtye
- 11.7. Lahtisen tangoyhtye
- 13.7. Tarvan Caravan '64 ja Eemelin sauna-ilta mukana Lenita Airisto, Niilo Tarvajärvi, Eemeli, Eino Valtanen, Osvi Niemi, Kalevi Telkkinen
- 17.7. Amor solistina Jorma Kalevi
- 19.7. The Tremblers (SWE), laulusolistina "Saksu-Enkku"
- 23.7. Esko Ala-Sihdon yhtye
- 25.7. Esa Kari yhtyeineen
- 30.7. Tähti-Show: Dario Campeotto (ITA), Eva Cars (SWE), Henry Theel & Raimo Pihlajamaa, Reino Helismaa, Pikku-Kalle Hyden, The Hit Makers (DK), kuuluttajana Jukka Virtanen
- 1.8. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 6.8. Eino Grön
- 8.8. Panama
- 13.8. Mauno Kurjen yhtye
- 15.8. Asko Kallion yhtye solistina Teuvo Riihioja
- 20.8. Tammilehdon tangoyhtye
- 22.8. Bror Åhmanin yhtye solistina Miss Suomi Sirpa Suosmaa
- 27.8. Osvi Niemen yhtye, Eino Valtanen
- 29.8. Seppo Hakalan yhtye
- 3.9.Amor solistina Jorma Kalevi, The Tevers
- 5.9. Leo Hinkkanen, Touko Takala ja Mauno Kurjen yhtye
- 10.9. Laila Kinnunen, Erkki Liikanen, Almado Fugazza (ITA)
- 12.9. Marjatta Leppänen yhtyeineen
- 17.9. Esko Ala-Sihto
- 19.9. Star-Boys
- 1.10. Tango-pojat
1965
- 30.4. Amor, E. Rinteen tangoyhtye, The Fevers
- 1.5. Raimo Saari, Kalevi Usma
- 6.5. Viktor Klimenko, Mauno Kurjen yhtye
- 9.5. The Four Devils
- 13.5. Eino Grön
- 15.5. Osvi Niemi, Eino Valtanen
- 20.5. Veikko Lindeman and The Asko Kallio
- 22.5. Tauno Suojanen Show-yhtye, Reijo Rajala
- 26.5. Heikki Reinin yhtye, Arto Risku
- 29.5. Tango-Pojat
- 5.6. Esa Karin yhtye
- 6.6. Isku-pojat
- 12.6. Kruunuhäät: Huissin pelimannit, Raimo Erkinheimon yhtye laulusolistinaan Taisto Ahola
- 13.6. Esko Ala-Sihdon yhtye solistinaan Orvo Vähäkoski
- 17.6. Huissin pelimannit, Lahtisen tangoyhtye, Erkki Mäkynen
- 19.6. Amor & Jorma Kalevi
- 26.6. Dario Campeotto (ITA), Teuvo Nummela
- 1.7. Anneli Sari
- 3.7. The Four Devils, Seppo Kupari
- 8.7. Tarvan ilmasilta
- 10.7. Tammilehdon tangoyhtye
- 16.7. Eino Valtanen ja Osvi Niemen yhtye
- 18.7. Lasse Kossilan Show-yhtye
- 22.7. The Renegades (UK), Erkinheimo yhtyeineen
- 24.7. Kaj Saari ja Pekka Ruokolaisen yhtye
- 29.7. Kalevin Usma
- 31.7. Isku-pojat solistina Jouko Kultti
- 5.8. Kullervo Jylhä solistina Esko Alanen
- 7.8. Pauli Moision tangoyhtye, The Four Roses solistina Seppo Kupari
- 12.8. Amar sukka show: Dario Campeotto (ITA), Freddy Schesser (GER), Johnny, Lasse Liemola, Tapio Honkanen solistiyhtyeineen, Chris Corday & Beat Incorporated (SWE)
- 19.8. Star-Boys solistina Pekka Sillanpää
- 21.8. Amor ja Jorma Kalevi
- 22.8. Erkki Tapanin yhtye solistina Pentti Peltola
- 26.8. Reijo Taipale yhtyeineen
- 28.8. Osvi Niemi ja Eino Valtanen
- 2.9. Ola Hermansson, Juhani Markola
- 4.9. Esa Kari
- 9.9. Kari Kuuva, Pekka Loukiala, Vesa Enne
- 11.9. Star-Boys, Pekka Sillanpää
- 16.9. Lahtiset tangoyhtye, Erkki Mäkynen
- 18.9. Mauno Kurki, Touko Takala
- 23.9. Jorma Salo yhtyeineen solisteina Jorma ja Mauno Salo
- 25.9. Show-bändi Pertti Metsärinne
- 30.9. Tango-pojat, Hannu Hietikko
1966
- 31.3. Erkki Tapani, Erkki Mäkynen solisteineen
- 1.5. Pertti Metsärinteen yhtye
- 5.5. Mauno Kurjen yhtye solistina Touko Takala
- 8.5. Asko Kallion yhtye ja Orvo Koski
- 12.5. Amor ja Jorma Kalevi
- 14.5. Esko Alanen ja Kullervo Jylhän yhtye
- 21.5. Markku Tuuri ja Esko Ala-Sihto yhtyeineen solisteina Taisto Ahola ja Pirjo-Liisa Lund
- 26.5. Star-Boys solistinaan Pekka Sillanpää
- 28.5. Touko Takalan ja Mauno Kurjen yhtye
- 29.5. Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 4.6. Erkinheimon tangoyhtye solisteineen mm. Manuel El Toro (ESP)
- 9.6. Amor ja Jorma Kalevi
- 11.6. Pauli Moision yhtye, Mauno Göös, Sir Albert
- 16.6. All-Star vierailijana Matti Hyvönen
- 18.6. Pertti Metsärinteen yhtye
- 23.6. Isku-pojat ja Raimo Artikainen
- 25.6. Matti Heinivahon yhtye
- 30.6. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 2.7. Erkki Tapanin tangoyhtye solistinaan Martti Peltola
- 7.7. Star-Boys
- 9.7. Kruunuhäät: Huissin pelimannit, Markku Tuurin yhtye solistinaan Taisto Ahola, Esko Ala-Sihdon yhtye solistinaan Pirjo-Liisa Lund
- 14.7. Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 17.7. Raimo Järvenpään yhtye (ex-Amor) solistinaan Hilkka Järvi
- 21.7. Olavi Virta
- 23.7. Seppo Kahilan yhtye solistinaan Kari Viitanen
- 28.7. Pop-Show '66: Viktor Klimenko, Teresa, Eino Valtanen, Jan Rohde Go Go Show (SWE), Oiva Vaitola, The Beatgirls, Olle Wiberg, Vesa Enne, Lasse Wiberg, Margareth Lee (SWE), The New Wild Ones (SWE)
- 30.7. Juhani Markola
- 4.8. Eino Grön
- 6.8. Mauno Kurki, Touko Takala, Anita Takala, Väinö Takala ja Lauri Hinkkanen
- 11.8. Heikki Reinin yhtye, The Yahoos. Solisteina Arto Risku, Heikki Kauko ja Hannu Rosblom
- 13.8. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 18.8. Katri Helena ja Seppo Nieminen yhtyeineen
- 20.8. Kullervo Jylhä ja Tango-pojat solisteinaan Esko Alanen, Hannu Hietikko ja Reijo Innanen
- 25.8. Seppo Kahilan yhtye ja Kari Viitanen
- 27.8. Markku Tuurin yhtye, Taisto Ahola
- 1.9. Juhani Korjus yhtyeineen. Solistit Irwin Goodman, Kai Hyttinen ja Sirkka Keiski
- 3.8. Jouko Kultti ja Ilpo Karinen yhtyeineen
- 8.9. Raimo Järvenpään yhtye, The Yahoos. Solistit Hilkka Järvi, Mauri Salomaa, Heikki Kauko, Hannu Rosblom
- 10.9. Olli Nieminen show-yhtye
- 15.9. Reijo Taipale
- 17.9. Heikki Reini solisteineen
- 22.9. Star-Boys
- 24.9. Erkki Mäkynen ja Erkki Tapani laulusolisteineen
- 30.9. Mauno Kurjen yhtye solistinaan Touko Takala
- 2.10. Tauno Suojasen Show-yhtye solisteina Reijo Rajala ja Tauno
1967
- 29.4. Eino Valtanen, Esko Ala-Sihdon yhtye
- 30.4. Eino Valtanen
- 7.5. Seppo Kahilan yhtye solistina Teuvo Riihioja
- 13.5. Ilpo Karisen yhtye solistinaan Jouko Kultti
- 14.5. Kauko Kuuselan yhtye solisteina Eija Merilä ja Raimo Karinmäki
- 18.5. Markku Tuurin yhtye solisteinaan Taisto Ahola ja Pekka Sillanpää
- 20.5. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 25.5. Matti Välimäen yhtye solistinaan Leila Palmroth
- 27.5. Mauno Kurjen yhtye solisteina Anita ja Touko Takala
- 1.6. Kalevi Seppä ja Lauri Lassila yhtyeineen
- 3.6. Star-Boys ja Esko Ala-Sihdon yhtye
- 8.6. Erkki Tapanin yhtye
- 10.6. Seppo Nieminen yhtyeineen solistinaan Jouko Kortesmaa
- 15.6. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 17.6. Juhani Markola
- 24.6. Unto Satoranta yhtyeineen
- 29.6. Teuvo Riihiojan tangoyhtye
- 1.7. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 6.7. Esko Ala-Sihdon yhtye laulusolistinaan Jorma Kalevi
- 8.7. Ilpo Karisen tangoyhtye solistinaan Jouko Kultti
- 14.7. Anneli Sari yhtyeineen
- 16.7. Markku Tuurin tangoyhtye solisteina Taisto Ahola ja Pekka Sillanpää
- 20.7. Eino Luostarin tangoyhtye solistinaan Markku Peltola
- 22.7. Tango-pojat
- 27.7. Mauno Kurjen yhtye vierailijana Anita Hirvonen
- 29.7. Pauli Moision yhtye solisteinaan Mauno Göös ja Sir Albert
- 3.8. Mauri Salon tangoyhtye
- 5.8. Eino Valtanen
- 10.8. Jarkko Lehti
- 12.8. Olli Nieminen & Mick ja Jack
- 17.8. Pertti Liljeroosin show-yhtye solisteina Jukka Kuoppamäki ja Tarja Tammi
- 19.8. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 24.8. Ilpo Karisen yhtye solistinaan Jouko Kultti
- 26.8. Erkki Mäkysen tangoyhtye solistinaan Jorma Salo
- 31.8. Jorma Kalevi
- 2.9. Pertti Niemen tangoyhtye solistinaan Anelma Berg
- 7.9. Isku-pojat laulusolistinaan Raimo Artikainen
- 9.9. Raimo Järvenpään yhtye solisteina Seppo Koski ja Seppo Kallio
- 14.9. Esko Ala-Sihdon yhtye
- 16.9. Mauno Kurjen yhtye solisteina Anita ja Touko Takala
- 21.9. Taisto Tammi yhtyeineen
- 23.9. Markku Tuurin yhtye solistinaan Pekka Niemi
- 28.9. Erkki Mäkysen yhtye solistinaan Jorma Salo
- 30.9. Erkki-Tapanin tangoyhtye, Martti Peltola
1968
- 30.4. Seppo Niemisen yhtye solistinaan Jouko Kortesmaa, Esko Ala-Sihdon yhtye
- 1.5. Tango-pojat
- 4.5. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 5.5. Kristiina Hautala, toisena solistina Markku Aro
- 12.5. Erkki Tapanin yhtye, Martti Peltola
- 16.5. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen laulusolistina Alpo Juvonen
- 18.5. Star-Boys ja Tango-pojat solisteina Veijo Perälä, Hannu Hietikko ja Kikke
- 25.5. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 30.5. Esko Rahkonen
- 1.6. Pentti Kunnarin yhtye
- 2.6. Tango-pojat solistinaan Hannu Hietikko
- 8.6. Juhani Herttua Kotajärvi yhtyeineen
- 13.6. Mauno Kurjen yhtye solisteina Anita ja Touko Takala
- 15.6. Risto Oja-Lipastin yhtye solistinaan Alpo Juvonen, vierailevana solistina Matti Hyvönen
- 20.6. Kalevi Sepän yhtye solistinaan Lauri Lassila
- 22.6. Osvi Niemen yhtye laulusolisteina Reino Puro ja Asko Kopra
- 27.6. Pekka Niemi yhtyeineen
- 29.6. Ilpo Karisen yhtye ja Jouko Kultti, vierailevana solistina Viktor Klimenko
- 4.7. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 6.7. Pauli Moisio yhtyeineen solistinaan Mauno Göös
- 11.7. Markku Tuurin yhtye
- 14.7. Taisto Ahola yhtyeineen
- 18.7. Esko Ala-Sihdon yhtye laulusolistinaan Jorma-Olavi
- 20.7. Mauno Kurki solisteina Anita ja Touko Takalo
- 25.7. Raimo Artikainen
- 27.7. Pentti Kunnari yhtyeineen
- 1.8. Ilpo Karisen yhtye solistinaan Jouko Kultti
- 3.8. Ritva Palukka solistiyhtyeineen
- 8.8. Erkki Tapanin yhtye solistina Martti Peltola
- 10.8. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 15.8. Mauno Kurjen yhtye solisteina Anita ja Touko Takala
- 17.8. Eino Valtanen yhtyeineen
- 22.8. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 24.8. Leo Forsman yhtyeineen solistinaan Matti Leppäniemi
- 29.8. Taisto Ahola yhtyeineen
- 31.8. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Reino Puro ja Asko Kopra
- 5.9. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 7.9. Alpo Aron yhtye solistinaan Teuvo Alanko
- 12.9. Pekka Niemen yhtye
- 14.9. Erkki-Tapanin yhtye solistinaan Martti Peltola
- 19.9. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 21.9. Pentti Kunnarin yhtye
- 26.8. Matti Välimäen yhtye solistinaan Jouko Iikkola
- 28.9. Markku Tuurin yhtye solistinaan Orvo Koski
1969
- 30.4. Pauli Moision yhtye, Mauno Göös
- 1.5. Reijo Taipale
- 3.5. Eero Raittinen yhtyeineen
- 10.5. Fredi
- 14.5. Iskelmä-pojat, Paula Autonen
- 15.5. Pentti Oskari Kangas show-yhtyeineen
- 17.5. Robin ja Robbarit
- 24.5. Osvi Niemen lauluyhtye, Asko Kopra
- 25.5. Tango-pojat, Hannu Hietikko, Pertti-Hermanni. Vierailevana solistina Kai Lind
- 31.5. Eino Valtanen
- 5.6. Risto Oja-Lipastin yhtye, Alpo Juvonen
- 7.6. Star-Boys, Veijo Perälä. Vierailevana solistina Erkki Leppänen
- 12.6. Reijo Taipale
- 14.6. Pekka Niemi yhtyeineen
- 19.6. Lasse Laineen yhtye, Mikael Martin
- 21.6. Juhani Kotajärvi yhtyeineen
- 26.6. Raimo Artikaisen yhtye
- 28.6. Erkki Mäkynen
- 3.7. Erkki-Tapanin yhtye, Martti Peltola
- 5.7. Touko Takalan yhtye
- 10.7. Esko Alanen yhtyeineen
- 12.7. Markku Tuurin yhtye, Orvo Koski
- 17.7. Pekka Niemen yhtye
- 19.7. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Jarkko Leivo ja Asko Kopra
- 24.7. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 26.7. Jukka Kuoppamäki & Candy
- 31.7. Erkki Mäkysen yhtye
- 2.8. Kruunuhäät: Huissin pelimannit, Taisto Aholan ja Risto Oja-Lipastin yhtyeet
- 7.8. Star-Boys
- 9.8. Kai Hyttinen
- 14.8. Pekka Niemi
- 16.8. Pauli Moisio yhtyeineen solistinaan Mauno Göös
- 21.8. Risto Oja-Lipastin yhtye & Alpo Juvonen
- 23.8. Seppo Nieminen ja Raimo Artikainen solisteina Yrjö Luukka ja Raimo
- 28.8. Touko Takalan yhtye
- 30.8. Erkki-Tapanin yhtye, vierailevana solistina Sammy Babitsin
- 7.9. Lasse Laineen yhtye, Mikael Martin
- 6.9. Pentti Kunnarin yhtye vierailevana solistina Juhani Markola
- 11.9. Pekka Niemen yhtye
- 13.9. Eino Valtanen yhtyeineen
- 18.9. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 20.9. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 25.9. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 27.9. Raimo Artikainen yhtyeineen, Magbies
1970
- 30.4. Pauli Moision yhtye solistina Mauno Göös
- 1.5. Esko Rahkonen
- 2.5. Matti Vainion yhtye solistinaan Rainer Vuori
- 6.5. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 9.5. Fredi yhtyeineen
- 16.5. Eino Valtanen yhtyeineen
- 17.5. Rauno Floor yhtyeineen ja Aarne Hilden
- 23.5. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 31.5. Ilmari Kesäniemi yhtyeineen
- 4.6. Taisto Aholan yhtye
- 6.6. Antti Nikkanen ja Flamingo
- 11.6. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 13.6. Pertti Niemisen yhtye, lisäsolistina Anelma Berg
- 20.6. Lasse Laakso yhtyeineen
- 25.6. Star-Boys ja Veijo Perälä
- 27.6. Arto Mäkelän yhtye solistinaan Raimo Vesala
- 2.7. Lauri Lassilan yhtye, toisena solistina Marja Rantamäki
- 4.7. Jukka Kuoppamäki & Candy
- 9.7. Henry Ketolan yhtye laulusolistina Seppo Koskela
- 11.7. Seppo Hanski
- 16.7. Pentti Kunnarin yhtye
- 18.7. Martti Peltolan yhtye
- 23.7. Erkki-Tapanin yhtye solisteina Seppo Kattelus ja Matti Vuorensyrjä
- 25.7. Helge Ojasen yhtye, toisena solistina Tuulikki Lahti
- 30.7. Matti Välimäen yhtye solisteina Jouko Iikkola ja Käntty
- 1.8. Iskelmä-pojat solisteina Paula Autonen ja Rainer Viitala
- 6.8. Risto Oja-Lipastin yhtye solistinaan Alpo Juvonen
- 8.8. Star-Boys ja Veijo Perälä
- 13.8. Ilpo Karinen yhtyeineen solisteina Jukka Uusikylä sekä Erkki ja Jussi
- 15.8. Osvi Niemen yhtye ja Asko Kopra
- 27.8. Martti Peltolan yhtye
- 29.8. Taisto Aholan ja Eki Hakalan yhtyeet
- 3.9. Matti Vainion yhtye solisteina Reine ja Riku
- 5.9. Eino Valtanen yhtyeineen
- 10.9. Matti Välimäen yhtye solisteina Jouko ja Käntty
- 12.9. Hannu Hietikon ja Erkki-Tapanin yhtyeet + Sepe ja Masa
- 17.9. Pekka Niemen yhtye
- 19.9. Kruunuhäät: Ilpo Karisen yhtye, Jukka Uusikylä, Erkki ja Jussi
Urheilutalon puolella Huissin pelimannit, Ilmajoen tanssiryhmä, Pelimanniryhmä Kaustisilta, Taisto Rajalan yhtye, Marit & Mikot - 24.9. Risto Oja-Lipastin yhtye ja Alpo Juvonen
- 26.9. Lauri Lassilan yhtye solistinaan Pia Jyrkkä
1971
- 30.4. Pauli Moision yhtye laulusolistina Mauno Göös
- 1.5. Fredi & Mustat enkelit
- 8.5. Jukka Kuoppamäki ja Candy-yhtye
- 15.5. Mia & E.T.-Sextet, Kalle Kiwes Blues Band
- 22.5. Kai Hyttinen loistoyhtyeineen
- 29.5. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 30.5. Hannu Hietikko yhtyeineen, FBG
- 5.6. Ant-Markus solistinaan Arto Mäkinen
- 10.6. E.T.-Sextet
- 12.6. Kruunuhäät: Kaustisten purppurapelimannit Konsta Jylhän johdolla, Huissin pelimannit, Marit ja Mikot, Vesa-Matti Loiri, Isku-pojat solisteina Antti Kortesniemi ja Eeli Ala-Nikkola, Pentti Kunnarin yhtye solistinaan Sakari Koivistoinen
- 17.6. Markku Aro
- 19.6. Rauno Floor, Berit, Aarne Hilden, Kyrk-Mister Air-Rivers Section
- 26.6. Matti ja Teppo, Pekka Niemen yhtye
- 1.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
- 3.7. Ossi Ahlapuron yhtye solistinaan Aleksi
- 8.7. Orvo Kosken yhtye
- 10.7. Martti Peltolan yhtye
- 15.7. Pentti Kunnarin yhtye
- 17.7. Riitta Kinnusen yhtye, Raimo Kupari sekä laulusolistit Mauri & Johannes
- 22.7. Harri Mikael
- 24.7. Alwari Tuohitorvi, Eki Hakalan yhtye
- 29.7. Hannu Hietikon yhtye solistinaan Aippe
- 31.7. Matti Välimäen yhtye solisteina Jouko & Käntty
- 5.8. Pekka Niemen yhtye
- 7.8. Orvo Kosken yhtye
- 12.8. Risto Oja-Lipastin yhtye solistinaan Alpo Juvonen
- 14.8. Taisto Aholan yhtye, Waterloo (Nuna, Niilo, Lexsa)
- 19.8. Martti Peltola yhtyeineen
- 21.8. Jukka Kuoppamäki, Irwin Goodman, Isku-pojat solisteina Aimo Kortesniemi ja Eeli Ala-Nikkola
- 26.8. Jorma Kalevi
- 28.8. Iskelmä-pojat solisteina Hilkka Korpisaari ja Eino Ahonen
- 2.9. E.T.-Sextet lisäsolistina Mia
- 4.9. Hannu Hietikon yhtye
- 9.9. Orvo Kosken yhtye, Elonkorjuu
- 11.9. Juhani Kotajärvi yhtyeineen
- 18.9. Harri Mikael
- 25.9. Pentti Kunnarin yhtye
1972
- 29.4. Frederik & Dynamite Brass
- 30.4. Riitta Kinnusen yhtye solisteina Riitta, Mauri ja Johannes
- 6.5. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 13.5. Seija Simola, Juhani Korjus
- 20.5. Fredi yhtyeineen
- 21.5. Martti Peltolan yhtye
- 27.5. Kai Hyttinen
- 3.6. Kruunuhäät: Konsta Jylhä ja Kaustisten purppurapelimannit, Huissin pelimannit, Marit ja Mikot, Isku-pojat, Matti ja Teppo, Eki Hakalan yhtye
- 10.6. Markku Suominen
- 15.6. Alwari Tuohitorvi lisäsolistina Rale Koivisto
- 17.6. Orvo Kosken yhtye
- 24.6. Markus & Kotkat
- 29.6. Martti Peltolan yhtye
- 1.7. Kristian
- 6.7. Risto Oja-Lipastin yhtye solistina Alpo Juvonen
- 7.7. Raparperirock ulkoilmakonsertti: Pepe & Paradise, Wigwam, Kalle Kiwes Blues Band, Jouko ja Kosti, Martti Peltolan yhtye
- 8.7. Hanski ja Wernerit
- 13.7. Markku Tuurin yhtye
- 15.7. Harri Mikael
- 20.7. Lauri Lassilan yhtye
- 22.7. Hannu Hietikon yhtye laulusolistina Aippe
- 27.7. Kirka & Islanders
- 29.7. E.T.-Sextet & Mia
- 3.8. Eki Hakalan yhtye
- 5.8. Pentti Kunnarin yhtye
- 10.8. Markku Aro Moto Rock Show: Iris Keinänen, Päivi & Viva, Locomotion
- 12.8. Risto Oja-Lipastin yhtye laulusolistina Alpo Juvonen
- 17.8. Orvo Koski yhtyeineen
- 19.8. Martti Peltolan yhtye
- 24.8. Danny Show - Snake, rattle and roll: Pirkko Saanakorpi, Kalle Fält, 6-miehinen Made in Finland, Raija Koukari, Kari Jalkanen, Mustat Mambat, Tiikeripython Elvis
- 26.8. Ilpo Karisen yhtye, Eki Hakalan yhtye laulusolisteina Raine Vuori, Erkki ja Jussi
- 31.8. Hannu Hietikko yhtyeineen
- 2.9. Jorma Ruhanto ja Pekka Loukiala
- 7.9. Pentti Kunnarin yhtye
- 9.9. Riitta Kinnunen yhtyeineen
- 16.9. Harri Mikael
- 23.9. Pekka Niemen yhtye
- 30.9. Lasse Julinin yhtye laulusolisteina Jorma Puustinen ja Teuvo Moisio
1973
- 28.4. Jarkko Lehti ja Vuosikerta -70, Dave
- 30.4. Paula Koivuniemi & Punainen parooni
- 4.5. Karma
- 5.5. Petri & Pettersson Brass, Karma
- 11.5. Session
- 12.5. Martti Peltola yhtyeineen
- 19.5. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 25.5. Pentti Kunnari yhtyeineen
- 26.5. Matti Esko
- 2.6. Kruunuhäät: Risto Oja-Lipasti, Isku-pojat, Huissin pelimannit, Marit & Mikot
- 8.6. Kristian yhtyeineen
- 9.6. Antti Nikkanen & Flamingo
- 16.6. Matti ja Teppo
- 23.6. Juhamatti
- 29.6. Taisto Tammi yhtyeineen, Matti Heinivaho & Matinpojat
- 7.7. Jouko ja Kosti
- 14.7. Pentti Kunnari yhtyeineen
- 21.7. Martti Peltola yhtyeineen
- 27.7. Maakunnan hurjat
- 28.7. Jarkko Lehti ja Vuosikerta -70
- 4.8. Jorma Pohjalainen and JP Group Ari Lekander. Tanssitytöt Dini ja Diana
- 11.8. Matti Esko yhtyeineen
- 18.8. Harri Mikael
- 24.8. Esko Rahkonen loistoyhtyeineen
- 25.8. Hannu Laine ja Mustat kissat
- 1.9. Suuret syyskarvevaalit: Riitta-Anneli Mäntylä (Inga-Lill), Ilpo Karinen yhtyeineen, Esko Nummisuutari, Hannulat, Vesa-Heikki yhtyeineen
- 7.9. Pentti Kunnari yhtyeineen
- 8.9. Tuulia Myllyoja & Terho Piiralan yhtye
- 15.9. Hanski & Wernerit
- 22.9. Face
- 29.9. Harri Mikael
1974
- 30.4. Darius, Pentti Kunnari, Vesa-Heikki
- 4.5. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 11.5. Frederik & Dynamite Brass
- 18.5. Reijo Kangas yhtyeineen, Haikara
- 25.5. Martti Peltola, Reijo Kangas
- 31.5. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 1.6. Kruunuhäät: Tauno Krossi, Laihian pelimannit, Olli Niemisen yhtye, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Donna, Ahonkylän flikat
- 7.6. Hurriganes, Yellow, Jack Rockman
- 8.6. Hanski & Manset, Tuulia Myllyoja
- 15.6. Raya, Suikki & Bestsellers Orchestra
- 22.6. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 29.6. Juha Matti yhtyeineen (Seppälä?)
- 4.7. Ilpo Karinen
- 6.7. Jukka Raitanen, Arska Silmunen, Tanssiyhtye Colombo
- 12.7. Kisu ja Uniset
- 13.7. Martti Peltola yhtyeineen (Seppälä?)
- 20.7. Hannu Laine & Mustat kissat
- 27.7. Jouko & Kosti yhtyeineen
- 2.8. Risto Oja-Lipasti
- 3.8. Wäiski & Wernerit
- 10.8. Markku Karjalainen ja Harry Bergmanin yhtye
- 16.8. Frederik & Maguar Brass
- 17.8. Ilpo Karinen
- 23.8. Elojuhlat: Kai Hyttinen
- 24.8. Unto Haapa-aho solistina Marti Siiriäinen, Juhani Kotajärvi & Karhukopla
- 31.8. Hullujussi, Pentti Kunnari
- 6.9. Martti Peltola
- 7.9. Juha Matti & Junnun Kängi
- 14.9. Hannu Laine & Mustat kissat
- 21.9. Arska Silmunen & Colombo Show, Arto Sotavalta
- 28.9. Reijo Kangas yhtyeineen, Seppo Saarni (Kesäkauden päättäjäiset)
1975
- 30.4. Ilpo Karisen yhtye
- 2.5. Juhamatti & Junnun kängi
- 10.5. Pastori Pohjalainen ja Defiers
- 16.5. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 24.5. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemen orkesteri
- 31.5. Risto Oja-Lipasti solisteina Alpo Juvonen ja Jammu
- 7.6. Kruunuhäät: Stig Selin ja Poseidon, Panama, Seinäjoen kansantanssijat säestäjänä Kurikan pelimannit
- 14.6. Ilpo Karinen
- 21.6. Juha Matti & Junnun kängi
- juhannus
- 28.6. Jarkko Lehti ja Vuosikerta
- 5.7. Martti Peltolan yhtye
- 11.7. Wäiski & Wernerit
- 12.7. Hannu Laine & Mustat kissat
- 19.7. Kosmos
- 26.7. Risto Oja-Lipasti, Arska Silmunen & Colombo, Rantapojat solistinaan Jussi Fischer
- 2.8. Reijo Kankaan yhtye, Justus
- 9.8. Martti Peltola yhtyeineen
- 16.8. E.T.-Sextet
- 23.8. Olavi Jämsen & Nasma yhtye
- 30.8. Hannu Laine solisteina Ana, Juha-Matti ja Junnun Kängi
- 6.9. Ilpo Karinen
- 13.9. Lasse Julin yhtyeineen solisteina Jarmo Puustinen ja Juha Räsänen
- 20.9. Martti Peltola yhtyeineen
- 27.9. Juha-Matti ja Junnun kängi, Kesäkauden päättäjäiset
1976
- 30.4. Markku Suominen yhtyeineen
- 8.5. Lasse Julin yhtyeineen solistina Jorma Puustinen
- 15.5. Hannu Laine
- 22.5. Ilpo Karisen yhtye
- 29.5. Juha Matti & Junnun kängi
- 4.6. Kruunuhäät: Risto Oja-Lipastin yhtye, Martti Peltolan yhtye
- 5.6. Ilpo Karisen yhtye
- 12.6. Olli Seppo & Hannu
- 19.6. Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli
- Juhannus
- 3.7. Ilpo Karinen
- 7.7. Martti Siiriäinen, Oiva Lampinen Ami & Olli
- 10.7. Pasi ja Pekka & Wiikingit
- 17.7. Juha-Matti & Junnun kängi
- 23.7. Satu & Systeemi
- 30.7. Hannu Laine yhtyeineen solistina Antero "Ana" Tiainen
- 6.8. Olavi Jämsen & Nasma yhtye
- 13.8. Kari Koskelan yhtye
1977
- 13.5. Avajaiset: Juha-Matti & Junnun kängi, Ilpo Karinen, uusittu Oiski-disco
- 21.5. Olli-Seppo ja Erkki-Tapani yhtyeineen
- 27.5. Heiki Luoma yhtyeineen
- 4.6. Kruunuhäät: Risto Oja-Lipasti, Olli Leppiniemi yhtyeineen, Lakeuden kansantanssijat
- 11.6. Mauri Topias & Nastajuttu
- 18.6. Unto Haapa-Aho yhtyeineen
- Juhannus
- 2.7. Woltters solistina Veijo Ullakko
- 6.7. Heinärieha: Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli, heinärenkinä Martti Siiriäinen
- 9.7. Barbarela
- 13.7. Alpo Pellinen
- 15.7. Juice Leskinen, Veltto Virtanen
- 20.7. Jussi Fischer yhtyeineen
- 22.7. Mauri Topias
- 27.7. Eino Valtanen
- 29.7. Juha Matti & Junnun kängi
- 5.8. Olavi Jämsen & Nasma
- 12.8. Kari Tapio & Aikapommi
- 20.8. Porsasjuhlat: Kalevi Korpi 50-vuotisjuhlakiertueellaan
- 26.8. Freeman & Stage band
- 2.9. Ruuti
- 9.9. Nolo & Rähjä
- 16.9. Mikko Alatalo & Coitus Inc.
1978
- 28.4. Sleepy Sleepers
- 5.5. Alwari T, Juniper
- 12.5. Royals, Louhi
- 19.5. Kari Tapio
- 26.5. Zotch
- 9.6. Tapani Kansa Show, Eini
- 16.6. Olavi Jämsen & Nasma
- juhannus
- 30.6. Markku Aro
- 7.7. Kalevala (+ toinen bändi?)
- 12.7. Pohjolan Dallape
- 14.7. Freeman & Annika Show & Stage Band, Remax
- 21.7. Karma
- 26.7. Eino Valtanen
- 28.7. Kontravirtanen
- 2.8. Alpo Pellinen
- 4.8. Esko Rahkonen
- 11.8. Risto Oja-Lipasti
- 18.8. Muska & Hot Band
- 25.8. Pen Lee (feat. Dave Lindholm & Albert Järvinen), Rolling Band
- 1.9. Juha-Matti & Fanny
- 8.9. Esko Nummisuutari
- 15.9. Arto & Taiska Show -78
- 22.9. Kaseva, Travelin' Band
1979
- 27.4. Eppu Normaali, Travelin' Band
- 4.5. Vicky Show -79
- 11.5. Jamppa Tuominen & Zamboo
- 18.5. Kontra, Hammar
- 25.5. Barbarela, Snad
- 1.6. Dave Taylor Band, Changes & Summer -79
- 9.6. Kruunuhäät: Risto Oja-Lipasti, Oiva Lampinen
- 15.6. Mikko Alatalo
- juhannus
- 29.6. Kojo, Randewoo
- 6.7. Kaseva
- 13.7. Lea Laven
- 20.7. Urpo tour -79, Catwalk
- 27.7. Pelle Miljoona & 1980
- 3.8. Kari Tapio
- 10.8. Sleepy Sleepers Mopott Show
- 17.8. Eppu Normaali
- 31.8. Ronski Gang
1980
(kemuja joka toinen viikonloppu)
- 2.5. Eppu Normaali
- 16.5. Ratsia
- 30.5. Hurriganes
- 13.6. Pelle Miljoona
- 27.6. Maukka Perusjätkä
- 11.7. Juice Leskinen Slam
- 25.7. Eppu Normaali
- 30.7. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 8.8. Sleepy Sleepers Helvetin Henkselit Show
- 16.8. Marttilan yhtye
- 22.8. Kojo
- 5.9. Ronski Gang
- 12.9. Se, Sensuuri
1981
(kemuja joka toinen viikonloppu)
- 8.5. Eppu Normaali
- 16.5. Aikuisten tanssit: Hannu Hietikko, Musta Rudolf solistina Jussi Roponen
- 22.5. Hanoi Rocks
- 31.5. Aikuisten tanssit: Castanella, Reijo Kangas yhtyeineen
- 5.6. Woude
- 26.6. Mistakes
- Aikuisten tanssit: Risto Oja-Lipastin yhtye vierailevana solistina Reijo Kallio
- 3.7. Popeda
- 17.7. Pelle Miljoonan kesäsirkus Problems?, Pelle Miljoona Oy, Threshold
- Aikuisten tanssit: Jorma Kalevi sekä Pauli Lahtisen yhtye
- 7.8. Maukka Perusjätkä & Ralf Örn
- 21.8. Linda Nine (piti olla Paul Oxley's Unit)
- 4.9. Juice Leskinen Slam
- 11.9. Kojo
- 18.9. Sleepy Sleepers Heavy Show
1982
- 7.5. Sleepy Sleepers
- 21.5. Paul Oxley's Unit