Mietaan nuoriso- ja urheilutalo

Listaus vasta koontivaiheessa.... koonti: Latvis

1969

  • ....
  • 13.12. Raimo Artikainen yhtyeineen solistina Markku Suominen
  • 26.12. Matti Välimäki yhtyeineen, Touko Takala yhtyeineen
  • 27.12. Lasse Laakso yhtyeineen
  • 31.12. Jarkko Lehti yhtyeineen

1970

  • 3.1. Esko Rahkonen yhtyeineen
  • 5.1. Peter yhtyeineen
  • 10.1. Taisto Ahola yhtyeineen
  • 17.1. Katri Helena, Jaakko Laajavan yhtye
  • 24.1. Keijo Mäenpään yhtye, vierailevana solistina Matti Hyvönen
  • 31.1. Hannu Laineen yhtye, Erkki Mäkysen yhtye
  • 7.2. Matti Salovaaran yhtye, Jorma Käkelän Hymy-yhtye
  • 14.2. Unto Satoranta yhtyeineen toisena solistina Ritva Rantala
  • 21.2. Kristian yhtyeineen
  • 28.2. Fredy (Fredi?) yhtyeineen, Henry Ketolan yhtye solistina Seppo Koskela
  • 7.3. Risto Oja-Lipastin yhtye, loppuillan solisteina Anita ja Kari
  • 14.3. Jarkko Lehti yhtyeineen
  • 21.3. Pasi Kaunisto yhtyeineen
  • 29.3. Frederik yhtyeineen, Henry Ketola yhtyeineen
  • 4.4. Markku Tuurin yhtye solisteina Lasse Laakso ja Orvo Koski
  • 11.4. Star-Boys, Martti Peltola yhtyeineen
  • 18.4. Matti Välimäki yhtyeineen, Arto Sotavalta yhtyeineen
  • 25.4. Jouko ja Kosti yhtyeineen (huvikauden päättäjäiset)
  • 10.10. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 17.10 Markus yhtyeineen
  • 24.10 Pekka Niemi yhtyeineen
  • 30.10. Ilpo Karisen yhtye, Erkki Tapanin yhtye
  • 31.10. Jarkko Lehti yhtyeineen
  • 7.11. Markku Tuurin yhtye, Henry Ketolan yhtye
  • 14.11. Jouko ja Kosti yhtyeineen
  • 21.11. Fredi yhtyeineen
  • 28.11. Rauno Floorin yhtye solistina Aarne Hilden
  • 5.12. Pentti Kunnarin yhtye
  • 12.12. Frederik yhtyeineen
  • 19.12. Alwari Tuohitorvi, Hannu Hietikon yhtye
  • 26.12. Harri Mikael, Matti Välimäen yhtye

1971

  • 5.1. Matti ja Teppo yhtyeineen
  • 9.1. Jorma Kalevi yhtyeineen
  • 16.1. Ant Markus solistina Arto Mäkinen
  • 23.1. Martti Peltolan yhtye
  • 30.1. Kai Hyttinen yhtyeineen
  • 6.2. E.T.-Sextet
  • 13.2. Markku Tuurin yhtye vierailevana solistina Meeri Pesonen
  • 20.2. Eino Valtosen yhtye. Vierailevana solistina alkuillasta Jari Lappalainen
  • 27.2. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 6.3. Star-Boys, Matti Välimäen yhtye
  • 13.3. Sebastian, Orvo Koski yhtyeineen
  • 20.3. Katri Helena yhtyeineen
  • 27.3. Martti Peltolan yhtye, FBG
  • 3.4. Kai Hyttinen yhtyeineen
  • 11.4. Lauri Lassilan yhtye, Alwari Tuohitorvi
  • 17.4. Ilpo Karisen yhtye
  • 24.4. Robin yhtyeineen
  • 30.4. Tammer-Fox solistina Nipa Vuorenmaa
  • 25.9. Harry Aaltosen yhtye
  • 2.10. Pasi kaunisto ja Olli Leppäniemen yhtye
  • 9.10. E.T.-Sextet & Mia, Alwari Tuohitorvi
  • 16.10. ?
  • 23.10 Pekka Niemi yhtyeineen
  • 30.10. ?
  • 6.11. ?
  • 13.11. Fredi yhtyeineen
  • 20.11. Kari Purhonen yhtyeineen, Pentti Kunnarin yhtye
  • 26.11. Woodoo, Alwari Tuohitorvi, Pastori Pohjalainen & Defiers
  • 27.11. Ilpo Karisen yhtye
  • 4.12. Markku Tuurin yhtye, loppuillasta vierailee Irwin Goodman
  • 5.12. Star-Boys
  • 11.12. Matti ja Teppo yhtyeineen
  • 17.12. Tasavallan Presidentti, Wigwam, Wat 69
  • 18.12. Raimo Inkinen yhtyeineen
  • 26.12. Harri Mikael, Henry Ketola yhtyeineen
  • 31.12. Jarkko Lehti yhtyeineen

1972

  • 15.1. Esko Rahkonen yhtyeineen
  • 22.1. Lauri Lassilan yhtye
  • 29.1. Jouko ja Kosti yhtyeineen
  • 5.2. Markku Tuurin yhtye
  • 12.2. Eino Valtanen yhtyeineen
  • 18.2. Defiers, Apostolit, S.P. Insect, Pastori Pohjalainen, Pekka Pajula, Mike Warness
  • 19.2. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen
  • 26.2. Martti Peltola yhtyeineen
  • 4.3. Päivi Paunu ja Kim Floor yhtyeineen
  • 25.3. Risto Oja-Lipastin yhtye solistit Alpo Juvonen & Seppo ja Risto
  • 2.4. E.T.-Sextet, Martti Peltolan yhtye
  • 8.4. Kai Hyttinen yhtyeineen
  • 15.4. Ilpo Karisen yhtye solisteina Raine Vuori, Erkki ja Jussi
  • 22.4. Lea Laven & Taifuuni toisena solistina Dave
  • 29.4. Kalevi Mäen yhtye, Pekka Niemen yhtye. Loppuillasta vierailee Pauli Räsänen
  • 23.9. Erkki Junkkarinen yhtyeineen
  • 30.9. Pentti Kunnarin yhtye
  • 7.10. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 14.10. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemen yhtye
  • 21.10. Pekka Niemi yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
  • 28.10. Katri Helena yhtyeineen
  • 3.11. Reijo Taipale yhtyeineen
  • 4.11. Jarkko Lehti yhtyeineen
  • 11.11. Fredi yhtyeineen
  • 18.11. Martti Peltola yhtyeineen
  • 26.11. Pasi ja Pekka yhtyeineen
  • 2.12. Reijo Kangas yhtyeineen, Mystic
  • 9.12. Toke Hariola yhtyeineen
  • 16.12. Tapani Kansa yhtyeineen
  • 23.12. Lauri Lassila yhtyeineen
  • 26.12. Pekka Niemi
  • 30.12. Esko Rahkonen

1973

  • 5.1. Matti ja Teppo
  • 6.1. Vesa Enne, Timo Tervo ja Leif Kiviharju yhtyeineen
  • 13.1. Ilpo Karisen yhtye
  • 20.1. Sammy Babitzin yhtyeineen
  • 27.1. Pentti Kunnarin yhtye
  • 3.2. Eino Valtanen yhtyeineen
  • 10.2. Juha-Matti yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
  • 17.2. Jarkko Lehti yhtyeineen
  • 24.2. Reija Kangas yhtyeineen, Ant Markus yhtyeineen
  • 2.3. Risto Oja-Lipasti, SM-kisatanssit
  • 10.3. Markku Tuurin yhtye, Harri Mikael
  • 17.3. Frederik yhtyeineen
  • 24.3. Fredi yhtyeineen
  • 31.3. Ilpo Karisen yhtye
  • 7.4. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen
  • 14.4. Martti Peltola yhtyeineen
  • 22.4. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 28.4. Erkki Junkkarinen (kauden päättäjäiset)
  • 19.5. Kalevi Mäen yhtye, Justus
  • 20.10. Pepe Willberg & Paradise
  • 27.10. Markku Tuurin yhtye, Kirka yhtyeineen
  • 2.11. Tulipunaruusut solistina Onni Toivola
  • 3.11. Karma
  • 10.11. Fredi yhtyeineen
  • 17.11. Martti Peltolan yhtye, alkuillasta vierailee Rauli Badding Somerjoki
  • 24.11. Pasi Kaunisto, Olli Leppäniemen yhtye
  • 1.12. E.T.-Sextet, Markku Aro, Suikkis
  • 8.12. Esko Nummisuutari, Frederik
  • 15.12. Pentti Kunnarin yhtye
  • 22.12. Markku Tuurin yhtye, alkuillasta vierailee Irwin Goodman
  • 26.12. Jarkko Lehti yhtyeineen
  • 29.12. Ilpo Karisen yhtye, Danny yhtyeineen
  • 31.12. Vesa Enne ja Kosmos, Martti Peltolan yhtye

1974

  • 5.1. Toke Hariola yhtyeineen
  • 12.1. Justus, Reijo Kankaan yhtye

1993

  • 2.10. Indiana, Blue Yodle
  • 9.10. Kingston Wall, Remington
  • 16.10. Miljoonasade
  • 23.10. Hausmylly
  • 30.10. Puolikuu
  • 6.11. Suurlähettiläät
  • 13.11. Helen Hoffner
  • 20.11. Eppu Normaali
  • 27.11. Yö, Lauree
  • 4.12. Klamydia
  • 11.12. Funkykarkurit
  • 18.12. Popeda

1994

  • 15.1. Tatjana
  • 22.1. Raggars, Peräst'troikaa Orchestra
  • 29.1. Ressu Redford
  • 3.2. Costi, Faces 94, J.A.P.
  • 12.2. Neon 2
  • 26.2. Hausmylly
  • 5.3. Miisa, Let's Eppelin
  • 12.3. Neljä ruusua
  • 19.3. Alivaltiosihteeri
  • 26.3. Cappella
  • 9.4. Aknestik, Coca-Cola Showmaster 94
  • 16.4. Murkulat, Avenger
  • 23.4. Popeda